Hasan TÜRKSEL
Hasan TÜRKSEL
Muhalefet ve Bencillik
1 Nisan 2013 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Hayatın içerisinde verdiğiniz mücadele, topluma faydalı birey olma çabası içerisinde öyle dikenli yollar vardır ki anlaşılır gibi değil. Fikirlerinizi söyleme fırsatını bile elinizden alırlar bazen.     Herşeyin hakimi ve sahibi sanırlar kendilerini bu insanlar, kendilerinden daha iyi fikir üretmenizden ürkerek dışlarlar insanları bu zihniyetler. Kendine ve yaptıklarına saygının azalmasından ve silinip gitmekten ürkmelerindendir bu.

Toplum içerisinde yer alamamaktan ürkerler.  Sosyal olmaktan uzak ve demokrasiyi dillerinden düşürmeyen bu tipler gelecek oluşumları da kendilerinin yaratacağı düşüncesine kapılmış giderler. Toplumun ve bireylerin onlara vermiş olduğu derslerden ders çıkarmasını bile bilemeyen bu zihniyet yalnızlığa her zaman mahkum olacaktır.

İnsanların önünü açıp toplumdan takdir alacaklarını bile göremeyecek kadar hırsa bürünmüştür bu zihniyet sahipleri. Bunların en fazla görüldüğü saha da siyaset arenası herhalde. Hırslarına mahkum bu insanlar, geleceğin ve gençlerin önünü kapatma yolunda ilerlemekteler. Her alanda sahnede sadece kendilerinin ya da yandaşlarının olması gerektiği düşüncesinden kendilerini alamamaktadırlar.

 Şikayet etmeye geldiğinde de ön kulvarda koşmaktan hiç geri kalmazlar. Kutuplaşma içerisinde siyaset yaparak topluma ve ülkesine fayda sağlayacakları düşüncesine kapılmaları bağnaz zihniyetten farklı mıdır sizce?

 Tarih, zamanı geldiğinde mutlaka yargılayacaktır bunları. Çocuklarına ve torunlarına nasıl anlatacaklar acaba bu hırslarından dolayı yeni beyinlere yol vermeyişlerini. Empati yapamayan bu zihniyetler sosyallikten, sosyal hareketten, ulusalcılıktan  ve halkçılıktan söz etmeye bakalım daha ne kadar devam edebilecekler?

Halkın attığı tokadı fark edememiş olmaları aslında aciz oluşlarından kaynaklandığını fark ettiklerinde atı alan Üsküdar’ı geçmiş olmayacak mı bakalım? Kendilerini aynada görmeleri gereken bu zihniyetler rakip olarak görürler aynı uğurda mücadele edenleri.. Geç olmadan fark etmeleri dileğiyle.

Bunları yazmamın ve eleştirmemin sebepleri artık adam gibi bir ana muhalefet olmalı ikdidarı yalnız bırakmamalı. Ülkeler kaliteli ana muhalafetlerle yönetilir onların dik ve adil duruşları hem ülkelerine hemde halkın oyunu aldığı hükumetin çalışmalarına destek vererek  hizmet etmektir görevleri hep eleştirmek değil.

Umarım her şey iyi olur umarım iktidarıyla muhalefetiyle ülkemize hizmet  eden bir siyaset arenası açılır ………

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.