Harun KARACA
Harun KARACA
Uzak Duran Sandığın Altında Kalır
10 Mayıs 2013 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Otuzyıllık kangren haline gelmiş bir sorunu milletimizin desteği ile çözüyoruz inşallah. İlk günden “Niyet hayır, Akıbet hayır” diye çıktığımız yolda en büyük önceliğimiz akan kanın durmasıdır.

Analar daha fazla ağlamasın, ana kuzuları ölmesin diye Hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Son dört aydır ocaklara ateş düşmemesi, şehit haberlerinin gelmemesi bile aziz milletimizin gösterdiği sağduyu ve olgunluğun meyvesidir.

***

Barış süreci ilerledikçe toplumun desteği de umudu da artıyor. Son yapılan anketlere göre halkımızın yüzde  90’ından fazlası çözüm sürecinde "Herkes sorumluluk alsın", yüzde 81.3'ü ise "Çözüm hepimizin mutluluğu için" diyor.

Milletimizin yüzde 90’ından fazlası, "Herkes sorumluluk alsın" diyor ama CHP ve MHP her zamanki gibi elini taşın altına koymaktan, sorumluluk almaktan kaçıyor.

Kendi tabanlarının barıştan yana olan tavrını bile anlayamayan, “çözüm sürecini destekliyorum” diyen partili arkadaşlarına dahi tahammül edemeyen bir zihniyetin, milleti tanımasına, anlamasına imkan var mı?

Mesela bazı CHP milletvekillerinin ''Barış için demokrasi'' adlı bildiriye imza atmasını partideki ulusalcılar şiddetle karşıladı. Öyle ki CHP’li Nur Serter,  ''Bu milletvekilleri CHP'de izlenen politikanın etkinliğini ve güvenirliğini zaafa uğratmaktadır'' dedi.

Geçtiğimiz günlerde de yaptırdıkları ankete göre CHP’lilerin çoğunluğunun çözüm sürecini desteklediğini açıkladığı için CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç’ın da parti yönetiminden zorla istifa ettirildiğine tüm kamuoyu şahit oldu.

***

CHP’nin arsızlığı bazen o kadar ileri gidiyor ki muhalefet yapmak yerine AK Parti düşmanlığı yapmaları, gözlerini kör ediyor. CHP kendisi elini taşın altına koymadığı gibi şehir şehir dolaşan akil insanlara karşı protesto eylemleri düzenliyor.

En son Rize’de CHP teşkilatı tarafından üyelere atılan telefon mesajlarında “Akil İnsanlar toplantı için Rize’ye gelmiştir. Toplantı bugün saat 11:00’da yapılacak. Partililerimizin saat 10:00’da Merkez İlçe’de toplanması önemle duyurulur” diyerek  akil insanları hedefe koydukları ortaya çıktı.

Elbet milletimiz kimin samimi niyetle ne yaptığını iyi izliyor ve bunun hesabını da sandıkta soracaktır. Milletimizin sağduyusuna, irfanına, ferasetine ve olgunluğuna inandığımız için milletimiz üç dönemdir iktidar olma görevini AK Parti’ye vermektedir.

Akil İnsanlar heyetleri, bölge bölge, şehir şehir dolaşarak süreç hakkında hasbihal ediyor milletimizle. Türkiye’de herkesçe sevilen, saygı duyulan insanlardan oluşan heyetler, bu ülke için elini taşın altına koymuş cesur ve yürekli insanlardır.

İnşallah Türkiye, “Niyet hayır, Akıbet hayır” denilerek çıkılan bu yoldan selamete çıkacak ve bölgede güçlü büyük bir devlet olduğunu tüm dünyada dosta düşmana bir kez daha gösterecektir.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Özlen Arslan 10 Mayıs 2013
Ülkemin dağlarına bahr geldi.Çiçek kokusu yayılsın barut koklamak istemiyoruz saygılarımla