Harun ALTUNTAŞ
Harun ALTUNTAŞ
Covid-19 ve AİDS
4 Mayıs 2020 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 da Çinin açıklaması gereken soru işaretleri var.

Virüsler hayvandan insana geçerken insanda bu kadar çabuk etkili olup bu kadar insanı bir anda etkileyecek ve öldürecek düzeye zor gelir.

Hayvan pazarı sanki bir masal gibi. O muhtemelen yanındaki viroloji enstitüsünde virüsün insana adaptasyonu çalışmaları yapılıyorken (AİDS ile ilgili çalışmalar olabilir) bu virüs elden kaçmış olabilir, çünkü Covid-19 ile AİDS virüsü HTLV/ III VİRÜSÜ ortak özellikleri RNA içermeleri, genetik benzerlik göstermeleri.

Corona virüsleri Sars 1000-2000 insan öldürmüştür. İnsanda çabuk göstermedi ama Covid-19 hemen insanları öldürmeye başladı. Buda bize bu virüsün sanki laboratuvarda üretildiği kuşkusunu uyandırıyor.

AİDS kan yoluyla bulaşan bir virüs korona ise genelde solunum yoluyla bulaşır. Coronanın kanda bulunma olasılığı düşük fakat iki virüsün ortak özelliği akciğerdeki pronomiye sebep olmaları. (zatüre)

Virüsün yarasadan insana geçmiş olma ihtimali muhtemelen yüksektir. Yarsalar bağışıklığı yüksek hayvanlardır. Virüsün yaşaması için iyi tür ortamıdır ama insana geçişi ile hemen öldürür. Etki göstermesi biraz şüpheli.

Bilim dünyası gelecekte bunları açıklayacaktır. AİDS için aşı  geliştirilemedi, umarız Covid-19 için aşı geliştirilir.

HARUN ALTUNTAŞ - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.