Harun ALTUNTAŞ
Harun ALTUNTAŞ
YGS öğrencisi olmak
7 Mart 2017 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Sevgili öğrenciler YGS haftası geldi. Sizde ve ailenizde heyecan başladı.

Bu hafta geceleri uykusuzluk, yatakta düşünme haftasıdır. Velilerle aranızın en gergin olduğu haftadır. Ne de olsa geleceğinizin çizildiğini düşünürsünüz. Sınavda başarılı olmazsam ne yapacağım diye düşünüp durursunuz.

Sınav kaygısı beyin ameliyatına girecek hastadaki kaygıdan daha fazladır.

Sizi gerçekten anlıyorum; "Hocam saçlarım beyazladı, ne zormuş" diyen öğrencimi veya sınav sabahı sınava birlikte gidelim diyen öğrencilerimi yürekten kutluyorum.

Çünkü dertleri var, yıllardır bu sınava hazırlandılar, bununla dertlendiler. Bu yüzden de heyecanlılar, hedefe ulaşmak istiyorlar.

Ne güzel birşey bu, sanki sınav bir bayrammış gibi heyecanlılar. Onların bu heyecanı, stresi aslında çok güzel bir şey.

Yaz mevsiminde çok güzel günler yaşayacaklar, biraz da bunu düşünseler. Bunu söylediğimde yüzlerinde ışıldayan parıltılar beni hep mutlu etmiştir.

Onlar birer ana kuzusu, hepsi çok güzeller.

Öğretmenliğin bu yönünü çok seviyorum.

Onların yüzlerinde eksik olmayan tebessüm beni çok mutlu ediyor. Sınav sabahı 2,5 saat dışarıda heyecanla beklemek ne kadar güzel bir şey.

İleride çocuklarına anlatacakları anıları olur. Hayatın akışında birgün geriye döndüklerinde YGS kıssadan bir hisse olur.

YGS öğrencileri hep mutlu olsunlar.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.