clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Ebubekir TAŞYÜREK
Ebubekir TAŞYÜREK
Ebubekir TAŞYÜREK yazılarıyla NAME HABER'de...
3 Temmuz 2017 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
EBUBEKİR TAŞYÜREK KİMDİR?
 

1960 yılında Erzurum’da doğdu.

İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Erzurum’da tamamladı.

1982 yılı haziran ayında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Ana Bilim Dalının Yönetim Bilim Dalında Yüksek Lisans Programına katıldı.

Askerlik görevini yedek subay olarak Ankara Polatlı ve Tekirdağ Çorlu’da tamamladı.

1984 yılından bu yana İstanbul’da yaşamaktadır.

          1984-1997 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalıştı.

1997 yılında TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ve Maliye Bakanlığı’nca yapılan Yeminli Mali Müşavirlik yeterlilik sınavlarını başarıyla tamamlayarak Yeminli Mali Müşavir unvanını ve mührünü aldı.

          Kamu Gözetim Kurumu tarafından yasal mevzuatta belirlenen sınavları başarıyla tamamlamasının ardından 2013 yılında "Bağımsız Denetçi" olarak yetkilendirilerek konuya ilişkin Yetkilendirilenler Listesinde ilan edilip Bağımsız Denetçi mührünü aldı.

Kurucu ortağı ve Genel Müdürü olduğu Yeminli Mali Müşavirlik ve denetim şirketindeki çalışmaları yanında birçok Yeminli Mali Müşavirlik denetim şirketinde kurucu ortak olarak meslektaşlarıyla güç birliği yaptı.

Organize Sanayi Bölgeleri İktisadi İşletmelerinde, Büyükşehir Belediyesi İktisadi Teşekküllerde ve TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) tarafından yönetim ve denetimine el konulan firmalarda Yeminli Mali Müşavir, mali danışman ve denetim kurulu üyesi olarak aldığı görevler dışında, muhtelif mesleki dergilerde ve gazetelerde çok sayıda mesleki yazıları da yayımlandı.

Kuruluşundan itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti)’nin çeşitli kademelerinde çalıştı. AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği, Ekonomik İşlerden sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı(2007-2008) ve Türkiye’nin en büyük seçim çevresi olan İstanbul 1.Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Başkanlığı (2011) görevlerini üstlendi.

          2009 Mart yerel seçimlerde AK Parti’den Kartal/İBB Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2009 yılından beri teşkilatı tarafından güvenle kendisine tevdi edilen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisi Plan Bütçe Komisyonu ve Denetim Komisyonu Başkanlıkları görevlerini 2014 Mart dönemine kadar yürüttü.

2014 Mart yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Arnavutköy/İBB Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu dönemde de kendine teşkilatı tarafından tevdi edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini 2016 Nisan ayına kadar başarıyla ifa etti.

2014 Nisan ayından itibaren Arnavutköy Belediyesi Meclis 1.Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

2009-2014 ve 2014-2019 dönemi Türkiye Belediyeler Birliği delegesi seçildi. Söz konusu birliğin bütün belediyeleri kapsayan eğitim programlarında belediyecilik deneyimlerini meclis üyeleriyle paylaşmak amacıyla zaman zaman eğitimci olarak görev yapmaktadır.

Birlik Vakfı (Mali Müşavirler Kulübü), İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği (Meslekte Birlik), Atatürk Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ERATÜN), Kadıköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı, Maltepe Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı, Fenerbahçe Spor Kulübü (kongre üyesi) Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, ER-VAK Erzurum Kalkınma Vakfı, TÜRK KIZILAYI Ataşehir Şubesi, Türkiye YEŞİLAY Cemiyeti, Türk-Azerbaycan Dostluk, Kültür ve Dayanışma Derneği, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu başkanı, üyesi, mütevelli heyet üyesi ve temsilci olarak aktif görev aldı.

26.04.2016 tarihi itibariyle Başkan Danışmanı olarak görevini sürdürüyor.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.