Dr.Osman ARIKAN
Dr.Osman ARIKAN
Milli Hassasiyet
1 Nisan 2020 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Kıymetli Dostlarım,
 
Covid-19 vakalarının yaklaşık olarak ülkemizde 20 gün kadar önce görülmeye başlamasından itibaren Avicenna Hastaneler Grubu olarak biz de çok ciddi önlemler almış durumdayız.. Bildiğiniz gibi Vakıf ve Özel hastanelerinde geçtiğimiz haftadan itibaren Pandemi Hastanesi olarak kabul edilmesi ile birlikte yoğun sterilizasyon şartları uyguluyor ve Covit-19 'lu vakaların takip ve tedavilerini için hazır hale getirdiğimiz izolasyon servisimizde hastalarımızın takip ve tedavilerini sürdürmekteyiz.. Kıymetli dostlarımızın ve vatandaşımızın tümünün bu enfeksiyona yakalanmaması en baştaki temennimizdir.. Ancak böyle bir maruziyetin söz konusu olması durumunda  kurumlarımıza başvurmuş olan hastalarımızın hertürlü imkanlarımız dahilinde hastalarımızın yanındayız..  
 
Biz hekimler salgınla birlikte gerçekten yoğun ve stresli bir dönemi girdik.. Savaşlar bazen cephede olmaz ve şimdi bunun canlı gerçeğini yaşıyoruz.. Şimdi gerçekten dayanışma ve birbirimize destek olma vaktidir..Sosyal devlet böylesine afetlerde, salgınlarda vatandaşlarına her zaman destek olmakla yükümlüdür tabii ancak böylesine ağır bir mücadelenin altından sadece devletimizin kalkmasını beklemek basiretsizce bir yaklaşım olur.. Gün dayanışma günüdür ve şu anda gücü ve imkanı olanın en başta devletimize ve ihtiyacı olana yapacağı destek çok önemlidir... Unutmayalim ki çatısı altında yaşadığımız devletimiz güçlü, milletimiz sağlıklı ve huzurlu olursa bireylerin yüzü güler ve yaşamından emin olur... Bu anlamda özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiye" kampanyasına destek verelim.
 
Bir hekim olarak geçirdiğimiz bu stresli ve yoğun günlerde sizlerle çok fazla paylaşım yapma fırsatı ve imkanı bulamıyorum.. Ancak böylesine zor bir dönemde milli birlik ve beraberliğimiz ve tabii ki mücadele azmimiz ile bu zorluğu da millet olarak birlikte aşacağız.. Bu manada birbirimize destek vermemiz ve ihtiyaci olan özellikle yaşlılarımıza, hastalarımıza ve geçim sıkıntısı icinde olanlara  yapabileceğimiz yardımlar son derece önemlidir...
 
Değerli Dostlarım,
 
Lütfen mecbur kalmadıkça evinizden dışarıya  çıkmayın, kalabalık ortamlara girmeyin, dezenfeksiyon ve sterilizasyon şartlarını azami surette yerine getirin.. Sağlığınızla ilgili herhangi bir sorun olduğunda gecikmeden en yakın sağlık kurumuna başvurun...
 
Bu hassasiyetle hepinize saygı ve muhabbetlerimi sunuyor Allah'a emanet ediyorum... 
 
Uzm.Dr.OSMAN ARIKAN - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.