Dr.Osman ARIKAN
Dr.Osman ARIKAN
İnsanoğlu Covid-19 salgını ile hesap veriyor
23 Mart 2020 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Kıymetli Dostlarım,
 
İnsanoğlu yapmış olduğu hataların sonucunda tüm dünyada insani ve ekolojik dengeyi malesef ki bozmuş ve neticede faturası çok ağır bir tablo ile tüm dünya şu anda adeta felç olmuştur..
 
Hatalar derken malesef ki güçlü olanın mazlumu ezdiği kapital dünyada hakkaniyetsiz bir sekilde dengeler bozuldu ve bu süreçte ezilenler zaman geldi insanlar hatta bebelerden kimi zamanda tabiattaki hayvanlar ve bitkilerden hatta mikrobiatadan oluşmuştur..
 
Güçlü insanların zayıf olanları veya guçlü devletlerin dünyadaki zenginlik kaynaklarına sadece kendilerinin sahip olması amacı ile zayıf olan mazlum milletleri katlederek onların sahip olduklarını haksız olarak gaspetmiştir..
 
Evrene yayılan mazlum insanların ahları, gözyaşları elbetteki yerde kalmayacak dökülen kanların elbetteki bir kısas'ı olacaktı..
 
5.Evre sanayi toplumuna geçme hayali ile tabii dengeleri bozmaya yönelik sanayi ve teknoloji hamleler ile doğanın katledilmesi sonucu elbetteki gözle görülemeyecek sinsi ve destruktif ordular ile karşılaşacağımız aşikar iken insanoğlu hiçbir şekilde haddini bilmedi ve vicdanına hiç kulak vermedi..
 
Ama şimdi sadece hataları yapanlar değil geçmişte acımasızca ve bencil davrananlara sesini çıkarmayan ve mazluma destek olmayanlar da malesef hep birlikte ağır fatura ödemek zorunda kalmıştır..
 
İnanıyorum ki Covid-19 salgınını Allah'ın izni ve milletimizin desteği ile atlatacağız..
 
Ancak bütün dünya ülkelerinin bu viral pandemiden ders alarak salgının bitmesinden sonra daha adaletli, daha insani ve daha huzurlu bir dünyada yaşayabilmemiz ve yaşatabilmemiz için mutlaka kendine çeki düzen vermelidir..
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.