Dr.Osman ARIKAN
Dr.Osman ARIKAN
Üstünlük güçlü olmakla değil adaletli olmakla mümkündür
18 Ağustos 2018 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
     Son iki dakikada göstermiş olduğu gelişim performansı ile tüm dünyada tırnakları ısırtan Türkiye, dostlarımızı sevindirirken güçlü olmamızdan rahatsız olan şer odaklarını iyice kudurtmuştur..
 
     Millet olarak dikkat çekici vasıflara sahip olmamız şer odaklarının rahatsızlığını artırmaktadır. Bu özelliklerimizin başında kimliğimizin asli unsurları olan Müslüman olmamız, Türk olmamız ve lider şahsiyetli bağımsızlığını şiar edinmiş bir millet olmamız gelmektedir. Bunların yanında geçmişten gelen misyonu gereğince, liderliğimizde hareket eden ve bizden etkilenen bir çok ülkenin hamisi olmamızdan rahatsız olan uluslararası arenada adaleti, hakkaniyeti, ahlakı, demokrasiyi, insan haklarını kendi menfaatleri doğrultusunda hiçe sayan ülkeler gelmektedir. 
 
     Bu ülkeler tarih boyunca hep var olmuştur ve millet olarakta biz hep bu şer güruhlarına karşı dik durmuş ve dünyada sulh ve adaleti sağlamak için mücadele vermişizdir. Bu mücadelede genellikle başarılı olsakta bir çok defa Bizans oyunları ile ülkemize karşı özellikle ekonomi alanında ve siyasette maalesef büyük zararlar vermişlerdir.
 
     Bu durumlarda genellikle dışarıda ve içerideki işbirlikçileri ve tetikçileri ile başarılı oldukları süreçlerde maalesef ki büyük kayıplarımız olmuştur. 
 
     Zayıf düşmüş bir Türkiye orta ve yakın coğrafyasındaki kardeş milletlere sahip çıkamayınca tabii ki kaos ortamında bu şer güçleride istedikleri ganimetlere, ekonomik güçlere ve hakkı olmayan topraklara çok kolay sahip olabilmektedir.
 
     Son günlerde yaşadığımız ekonomik muhasara millet olarak hepimizi huzursuz etmişse de ümitsiz bırakmamış hatta milli birliğimizin ve dayanışmamızın artışına yol açmıştır.
 
     Başında şu anda Başkan Trump'ın bulunduğu ABD, kendisini dünyanın jandarması ve son sözü söyleyen lideri olarak görmekte ve göstermektedir. Ancak adaletsiz, ölçüsüz ve kuralsız yaklaşımları ile bir devlet kimliğinin dışında legalleşmiş çete mantığı ile hareket etmektedir. Bir devlet ve hatta lider olduğunu iddia eden bir ülke kanunsuz, nizamsız ve adaletsiz davranamaz. Doğru olmasa da, insani olmasa da ben 'ben böyle istiyorum' mantığı ile hareket etmek dünyada ve tüm milletlerde huzursuz bir ortam oluşturur, devletlere olan güveni sarsar. 
 
     Ülkemiz 70 cent'e ihtiyaç duyulan günleri geride bırakmış ve şimdi güçlü; ekonomik yapıya sahip demokratik şahsiyetli bir devlettir. Devletimiz, gelişim sürecini sekteye uğratmak isteyen her türlü iftira, şantaj, saldırı ve işgal girişimlerine karşı güçlüdür. Gücünü milletinin birlik ve dayanışmasından ve devletine bağlılığından alan Türkiye Cumhuriyeti arkasında yahudi lobisinin ve Evanjelistlerin modere ettiği saldırılar karşısında yılmadan yıkılmadan daha da güçlenerek mücadelesine devam edecektir. 
 
     Daha önce Amerika ile işbirlikçi olduğu yakıştırması yapan işbirlikçi vatan hainleri, 15 Temmuz'daki mücadele ruhu ile ekonomik muhasara karşısındaki duruşu ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve icra hükümetine karşı beklenen takdir edici yaklaşımları yerine suskunluk tavrı göstermektedir. Çok genç bir Bakan olarak ekonominin başına gelen Berat Albayrak ise aldığı stratejik kararlar ile kısa sürede koltuğunu doldurduğunu ispat etmiştir.. 
 
     Umuyorum ki her zorluk daha güzel günlerin müjdesi, yapılan fedakarlıklar geleceğin güçlü Türkiye'sine bizi bir adım daha yaklaştıran gayretlerimiz olacaktır..
 
     Siz kıymetli okurlarımın mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, huzur içinde daha nice bayramlara güçlü Türkiye'mizin çatısı altında ulaşmamızı diliyorum..
 
    Saygılarımla...
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.