Dr.Arif ARSLAN
Dr.Arif ARSLAN
Dua edin kabul etsin
30 Nisan 2020 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
“Rabbiniz buyurdu ki: “Bana dua edin kabul edeyim.”
 
Her biri bir elmas, bir altın değerinde olan dakikaları ve saatleri ile kaçırılmayacak fırsatlar gecesi olan Ramazan gecelerinde dua edin, tövbe edin, af dileyin...
 
Ya Rabbi!
 
Tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları, okuduğumuz Kur'an'ları kabul eyle! Verdiğimiz fitre, fidye, zekâtları ve yaptığımız diğer hayır ve hasenatları rızana uygun eyle! 
 
Şu mübarek Ramazan gecelerinin feyzini ve bereketini cümlemize ihsan ve ikram eyle! Ramazan-ı Şerif hürmetine affedip çifte bayram yaşattığın sâlih kulların zümresine bizleri de ilhak eyle! Müslüman yaşat, Müslüman öldür ve Müslümanlar olarak haşr-u neşreyle! Cennet ve cemalinle cümlemizi şerefyâb ve serfirâz eyle!
 
“Allah'ım! Senden dünyada ve âhirette sağlık afiyet istiyorum.
 
Allah'ım! Senden dinimde, dünyamda, ailemde ve malımda af ve afiyet istiyorum.” (Ebû Dâvûd, Edep, 101)
(Lütfeyle ya Rabbi!)
 
Şeyh Sâdî, Gülistan’ında kitabının münasip bir yerine güzel bir hadisi yerleştirmiş. O Hadîs-i Şerif, muteber hadis kitaplarında da vardır. Peygamber Efendimiz diyor ki: 
 
“Kusurlu, günahkâr mü’min bir kul, ‘Yâ Rabbi!’ der, Allah nazar etmez. “Yâ Rabbi!..” yine yalvarıyor. “Yâ Rabbi!” der, nazar etmez. Yine Allah’a Rabbi olduğunu bilerek, hitap ederek, “Yâ Rabbi!” diye nidâ eder. O zaman Allah’ü Teâlâ hazretleri meleklerine der ki: 
 
“Ey benim meleklerim! Ben şu kulumdan utandım. O benden başka Rabbi olmadığına inanmış, biliyor; bana el açmış, boyun bükmüş, ‘Yâ Rabbi, yâ Rabbi…’ diye yalvarıyor. O bunu bilmişken, benim dergâhıma dönmüş, benden affını isterken ben onu affetmemeye utandım. Şahit olun, onu affediyorum!’ buyurur” diyor. 
 
Dr. ARİF ARSLAN - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.