Dr.Arif ARSLAN
Dr.Arif ARSLAN
Bu ayet bir evde üç gün süreyle okunmazsa şeytan o eve yaklaşır
12 Ekim 2018 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Bakara Suresi'nin önemi, sırları ve hikmetleri:

1. Ebû Mes’ûd el Ensarî (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Kim Bakara sûresinin son iki ayetini okursa o iki ayet ona yeterlidir.”
 
2. Numân bin Beşîr (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Allah gökleri ve yeri yaratmadan iki bin yıl önce bir kitap yazdı da o kitaptan iki ayet indirerek Bakara sûresini o iki ayetle mühürledi. Bu ayet bir evde üç gün süreyle okunmazsa şeytan o eve yaklaşır.”
 
3. Bu ayetler hakkında Resulü Ekrem (s.a.v) buyuruyor ki: “Allah Teâlâ cennet hazinelerinden olan iki ayeti bana indirdi. Allah (c.c) mahlûkatı yaratmazdan iki bin sene evvel o iki ayeti kudret eli ile yazdı. Kim o iki ayeti yatsıdan sonra okursa gece ibadetinden ona kâfi gelir.”
 
4. “Kim Sure-i Bakara'nın son iki ayetini geceleyin okursa, onlar ona gece namazı kılmak yerine kifayet eder.”
 
5. “Cenabı Hak, Sure-i Bakara'yı iki ayetle bitirdi ve bunları bana arşın altındaki bir hazineden verdi. Bunları öğreniniz. Kadınlarınıza, oğullarınıza öğretiniz. Çünkü bunlar hem salattır hem Kur'an'dır.”
 
6. “Bakara suresinin sonundaki ayetler bana arşın altındaki hazinelerden verildi. Onlar benden evvel hiçbir nebiye verilmemişti.”
 
7. Bu ayet-i kerimelerin okunmasına gece ve gündüz devam edilmelidir. 
 
8. Amenne’r-resulu okunan eve 3 gün şeytan girmez.
 
9. Okuyan Allah'ın sevgisini kazanır.
 
10. Allah'ın himayesine girer. Okuyana ferahlık verir.
 
11. Bütün arzuları ayağına gelir.
 
12. Yatsıdan sonra okuyan geceyi ibadetle geçirmiş gibi sevaba nail olur.
 
 
İlahiyat Koordinatörü
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.