Dr.Arif ARSLAN
Dr.Arif ARSLAN
Hz.Ali (r.a)'nin Münacatı
8 Ocak 2018 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Ey Allah'ım!
 
İlticagâhım ancak sensin. Zorluk zamanında da darlık zamanında da ancak sana müracaat ediyor, sana sığınıyorum.
 
Allah'ım!
 
Gerçi günahım büyüktür fakat senin affın ondan daha büyüktür. Beni ziyana duçar edecek veya dergahından kovacak olursan artık kimden ümitvar olabilirim, kim yardımcım olur...
 
Ey Rabbim!
 
Gerçek halimi görüyorsun, fakrımın derecesini biliyorsun, gizli iniltilerimi işitiyorsun... Beni senden ümidini kesenlerden eyleme!
 
Gönlümden muhabbetinin zevkini eksik etme! Huzurunda boynu bükük bir biçareyim, beni azabından âzâd eyle!
 
Bu dünyadan ayrılırken ezeldeki verdiğim söz üzerinde beni sabit eyle!
 
Bana azap etmek istersen et… Bin yıl azap içinde kıvransam, cehennemin alevleri içinde yansam, rahmetinden gene de ümidimi kesmem! 
 
Malın ve evladın fayda vermeyeceği bir günde affına nail olmak isterim. Rehber sen olursan hiçbir zaman ümitsiz olmam. Sen bana yol göstermezsen sapıklıktan hiç kurtulamam. Affın sâlih amel işleyenlere olursa, günah işleyenleri kim bağışlayacak...
 
Ümmetin muttakilerinden olamadım; günahkârım, onun içindir ki, herkesten daha çok boynu bükük affına sarılıyorum...
 
Ey Rabbim!
 
Tekrar ediyorum, günahım çok büyüktür ama senin affın ondan daha büyüktür. Rahmetini düşündükçe kalbim teselli oluyor. Geçmişteki günahlarımı hatırladıkça içimde pişmanlık hisleri kabarıyor. Şanına yakışan benim gibi günahlarını itiraf eden bir günahkarı affetmektir.
 
Ali'yi kendi kapından başka bir kapıya müracaat etmeyecek bir tabiatta yarattın ki, her ne isterse senden ister. Bu senin bir ihsanındır. 
 
En büyük korkum odur ki, beni kapından kovarsan ne yaparım!
 
Ey kâinatı yaratan Rabbim!
 
Biliyorsun, görüyorsun ki, gaflette olanlar uyuyorlar. Muhabbetinden son dereceye kadar sebat edeceğine yemin etmiş bulunan bendeniz şu karanlık gecede huzuru izzetinde samimi bir kalp ile sana yalvarıyor.
 
Ey Peygamberi gönderen Rabbim!
 
Resûl-i Hâşim'in hakkı için seni daima anan ümmetlerin iyileri hürmetine beni Muhammedî olarak haşreyle, beni Hz. Muhammed'den ayrıma!
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.