hilmisol
hilmisag
hilmiust
Dr.Arif ARSLAN
Dr.Arif ARSLAN
Ey insan! Dinine sahip çık!
13 Kasım 2017 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Ey insan! 
 
Sen, bazen hiç tanımadığın birine veya birilerine sahip çıkıp koruyorsun. Hatta bu bir katil bir cani bir zalim veya bir suçlu bile olsa ona;
 
“Merak etme, önüne yatarım, arkanda dururum, seni kimseye yedirmem” gibi, sözlerle koruyup güven veriyorsun. Kaldı ki bunların senin üzerinde bir hakkı hukuku olmayabiliyor veya basit bir çıkar ilişkisi bir hatır bir gönül işi dışında sahip çıkmayı gerektirecek bir şeyiniz de yok… 
 
Peki ya seni yaratan, yaşatan, koruyup gözeten, her hücrende her nefesinde hakkı bulunan, ahiret hayatını da buradaki davranışlarınla belirleyip şekillendirecek, bu yüzden seni ya ebedi saadete veya ebedi pişmanlık ve azaba mahkûm edecek olan Allah’ı ve Allah’ın emaneti, namusu olan dinini ve peygamberini neden korumuyorsun?
 
Neden onu ihmal ediyor, bozanlara bozmak için uğraşanlara karşı neden korumuyorsun?
 
Neden okuyup anlayıp da öğrenerek onu müdafaa etmiyorsun?
 
Allah ve Resûlü bunu hak etmiyor mu?
 
Onu önüne yatıp korudukların kadar korumaya değer bulmuyor musun?
 
Onun için bir fedakârlık yapmaya ve kendini Allah’a sevdirmeye ve ebedi hayatını mutlu geçirmeye önem vermiyor musun?
 
Geçici ve çıkara dayalı üç günlük mutluluklar senin için Allah ve Resulünden ve onların emaneti olan İslam Dininden daha mı önemli?
 
Uyan ey insan! Bugün beki gençsin ve sağlığın imkanların yerinde olduğu için ölüm aklına gelmiyor ama bir gün mutlaka öleceksin! Bundan kaçış yok! O halde seni ebedi mutluluğa taşıyacak olan dinine ve o dinin sahibi yüce Allah’a ve tebliğcisi olan Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’e sahip çık!
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Allah razı olsun,çok yerinde tesbitler ve mükemmel bir yazı