Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
Yerli ürün- Milli ürün sloganına dikkat!
10 Ekim 2018 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Akıllı bir Müslüman için aldatıcı bir slogandır.
 
Yenilmesi içilmesi bir Müslüman için haram kılınmış bir madde içeren bir ürün ister yerli ve milli olsun isterse yabancı bir ülkeden ithal edilmiş olsun ne fark eder?
 
Türkiye’de üretilen üzümden yerli olarak üretilen şarabın, ithal edilen şaraptan ne farkı olabilir bir Müslüman için.
 
Bu ekonomik kriz bahanesi ile bazı çevreler tarafından Müslümanların yeni bir yanılgıya düşürülmesi söz konusu olabilir.
 
Eğri oturup doğru konuşalım.
 
Bu gün ülkemizde üretilen ürünlerin ister gıda olsun, ister kozmetik olsun, ister ilaç ve sağlık ürünleri olsun bu ürünlerin üretiminde sayıları 4 bini aşan katkı maddesi kullanılmaktadır.
 
Bu katkı maddelerinin hemen hemen %100’ü ithal edilmekte ve üreticilerin çoğunluğu gayrimüslimler olduğu için üretimler alternatifleri olduğu halde, alkolden tutun yenmesi haram kılınmış çeşitli hayvan kökenli içeriklere kadar bu ürünlerde kullanılmaktadır.
 
GİMDES yıllardır Haramı yaygınlaştıran bu sistemle mücadele etmektedir.
 
Bu sebeple bu tehlikeye karşı YERLİ ÜRÜN-MİLLİ ÜRÜN sloganı yerine HELAL VE YERLİ ÜRÜN, HELAL VE MİLLİ ÜRÜN sloganı kullanılmalıdır diyoruz.
 
2005 Yılından beri GİMDES hem yurt içine, hem yurt dışına bütün Müslümanlar için Türkiye’de üretilen 14 bin çeşit HELAL VE YERLİ ürüne Helal ve Tayyib sertifikası vermiştir ve vermeye devam etmektedir.
 
Bu maksat için projesini yaptığı bugün için sayıları 50’ye yaklaşan HALAL DUNYA MARKET Şubeleri’nde 8 yıldan beri Helal ve Yerli ürünler, Türkiye’nin çeşitli beldelerinde, Müslüman kardeşlerimizin istifadesine zaten sunulmaktadır.
 
Milletimiz altı kaypak yeni sloganlarla meşgul edileceğine, GİMDES’in önderliğinde 13 yıldır yerli firmalarımızla birlikte yürüyen Helal ve Tayyib ürün kervanına destek verilmesinden neden korkuluyor?
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.