Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
Kardeşlik manifestosu
11 Ocak 2018 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Yeryüzü yeryüzü olalı, kimbilir kaçıncı seferdir, zulmün ve küfrün baskıları, dayatmaları altında inliyor... İnsanlık, korkunç bir kabusun kıskacında perişan bir haldedir. Her taraf adeta yangın yerine dönmüş. Bir tarafta sefalet kol gezerken, diğer tarafta sefahat arş-ı alaya çıkmış... 
 
Bir tarafta oluk oluk kanı akıtılan mazlumlar, diğer tarafta sömüren ve kan akıtan efendiler... 
 
Bir tarafta hakkını alamayan hak sahibi yığınlar göz yaşlarını katık yaparken, diğer tarafta hakkı olmayanı gasbeden eşkiyalar iğrenç göbeklerini şişirmede... 
 
Bir tarafta ezilen, öldürülen fakir milletler, diğer tarafta sanayi ve teknoloji çarkını büyük bir hasetle elinden kaptırmamak için canavarlaşan emperyalist güya medeni ülkeler... 
 
Bir tarafta ahlaklı ve namuslu insanlar horlanır, iftira ve yalanlarla zulme maruz kalırken, diğer tarafta şımartılan, el üstünde taşınan ahlaksız, şerefsiz, ırz ve namus bezirganı mahluklar... 
 
İnsanlık, bu korkunç tezatların verdiği bunalım içinde kıvranmakta, kendine kurtuluş yolu aramaktadır.
 
Haksızlığa, sömürüye karşı yegane çare İSLAM’dır. 
 
Gel inandığını söylediğin bu mübarek dinin atmosferinde birleşelim... 
 
Zulümle, aldatma ile iktidarlarını sürdürme ihtirası içinde olan batıl güçler ise bir yandan, yığınlara kurtuluş yolunu göstermemek için yaldızlı, aldatıcı ve uyuşturucu propagandalarını sürdürürken, diğer yandan kurtuluş yolunu görebilmiş ve yığınlara gösterebilecek insanlara karşı acımasızca iftira ve yalan iddialarla karalama, çatıştırma, parçalama ve yok etme metodu ile hücuma devam etmekteler. 
 
Yüzyıllardır dayattıkları sistemleri ile insanlığa mutluluk, saadet, huzur ve adalet getireceklerini iddia eden sefiller! Yüz yılın sonunda insanlığı getirdiğiniz şu bataklığa bakın! Her yerde kan, her yerde ölüm, her yerde acı, her yerde zulüm, her yerde açlık, her yerde sefalet... 
 
Böyle bir karanlık fecrin sabahında kabuslarla uyanan kardeşlerimiz. Dünyayı saran bu yedibaşlı küfür ve zulüm ejderhasından kurtulmak zorundayız. “Peki nasıl kurtulabiliriz?” derken, bu soruya akıllı bir cevap vermeliyiz. 
 
Biz diyoruz ki, bu soruya en akıllı cevap ancak başta nefsimiz olmak üzere bütün kardeşlerimizi İslamda Birlik ve Kardeşliğe çağrıdır. 
 
Çağırıyoruz...Haksızlığa karşı yürekleri isyanla dolu insanlarımızı. 
Çağırıyoruz...Sömürüye karşı sosyal adalet isteyen kardeşlerimizi. 
Çağırıyoruz...Kurtulmak için kurtarmak gerektiğine inanan kardeşlerimizi. 
Çağırıyoruz...İnançlarına, ahlak ve şereflerine saygı isteyen kardeşlerimizi. 
Çağırıyoruz...Yolsuzluk ve suistimal çetelerine yeter diyen kardeşlerimizi. 
Çağırıyoruz...Haksız yere kan dökülmesine paydos diyen kardeşlerimizi. 
Çağırıyoruz...Birbirini seven, huzur dolu, sevgi dolu, barış dolu güzel bir dünya arayan kardeşlerimizi. 
 
Evet bütün bu güzelliklerin arayıcısı, taliplisi ve takipçisi olan kardeşlerimizi, Hak ve Hakikatın kaynağı adalet, sevgi ve hoşgörü iklimi İslam’da birleşmeye ve İslam’da Kardeşliğe çağırıyoruz. 
 
Hangi meşrebte, hangi gurupta, hangi cemaatte olursan ol ben de Müslümanım diyen kardeşim, kör taasubu, cahilliği, anlamsız ayrılığı bir tarafa atarak, inançlarımıza, Kitabımıza, Peygamberimize ve milli değerlerimize karşı amansız eylemler, zulümler düzenleyen küfre karşı, ister kapitalist olsun, ister kominist olsun, ister sosyalist olsun, ister mason olsun, ister laikçi olsun, ister şu veya bu ırkın ırkçılığını sürdüren olsun İslam’a ve İslam’ın değer ve kurumlarına karşı eylemler yapan, mazluma gözyaşı döktüren, ahlakı yıkıp ahlaksızlığı ve hayasızlığı, iffet ve namusu yok edip, iffetsiz ve namussuz bir sürü oluşturmak isteyenlere, arkadan terör odaklarını destekleyip kan akıtmayı, tetikçilerine öldürtmeyi bile göze alan, bu eylemlerini her gün tekrar etmekten bir an dahi fütur getirmeyen dinsiz ve imansızlara, vatan ve millet düşmanlarına, topyekün şeytanın taraftarlarına karşı bir ve beraber olalım! 
 
Sen, hayat verici şuur ve bilgiye sahip olması gereken insan! Ayağa kalk, kendine gel, çevrene sevgi, merhamet ve birlik tohumlarını ek! Ta ki gayret ruhu, iman ruhu neşvünema bulsun... 
 
“Küfür bir millettir, inananlar bir millettir.” diyen İslam’ın sesine kulak ver. Bu ayrılıklara bir son ver... 
 
Gel bu ayrılık girdabında boğulmak, lokma lokma yok edilmek yerine, birlik ve kardeşlik ummanına yelken açalım... 
 
Bütün inananları kusurları ile, sevapları ile kucaklayarak bir gönül adamı ol! Bütün umutlar sende canlansın. Seni yoketmeye, öldürmeye gelen sende dirilsin. 
 
Kardeş olalım. Bir olalım, bütün olalım. Dünyadaki zulüm düzenleri, onların çeteleri ve kuklaları ancak biz bütünleşirsek eriyip yok olacaktır. 
 
Ayrılıklar ancak küfrün ve düşmanın ekmeğine yağ sürüyor. Sen de, ben de hepimiz sömürülmeye, aldatılmaya ve ezilmeye devam ediyoruz. Gel artık Hak yolda elele kardeş olalım. 
 
İslam’ın adalet ve sevgi ikliminde, huzur dolu bir dünya için Bir ve beraber olalım. 
 
Bu çağrımıza can-u gönülden evet diyen kardeşlerimizi, Bir olmaya davet ediyoruz. 
 
Son olarak Kur’an ve Sünnet’ten bizlere klavuz olacak, yol gösterecek ayeti ve hadisi paylaşmak isterim,
 
Yüce Allah (CC)'ın; «Mü'minler ancak kardeştirler. Öyle ise kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki; merhamet olunasınız» (Hucurat Suresi: 10)
 
Rasulullah (SAV) efendimizin; 
 
«İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi de sevmedikçe gerçekten iman etmiş olamazsınız» (Buhari -Müslim)
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.