clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Help terörü
11 Ağustos 2021 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Selçuklu Osmanlı hatta daha gerilerden günümüze terör ve teröristler hep olmuş ve olmaya da devam edecek. Kelime anlamı korkutma ve yıldırma olan teröre direkt ve indirekt yollardan destek verenlere ise terörist diyoruz.

Bu genel anlamdan yola çıkarak son on gündür ülkemizin özellikle turistik bölgelerini hedef tahtasına koyarak yakıp yıkan yerli ve yabancı unsurların terör amaçlı eylemlerine soyu bozuk medyada help hastangı ile destek verenlere terörist demek gerek.

ABD nin bunak başkanının bu süreci yaşamamızdaki rolünü zamanla daha net göreceğiz ancak özellikle ikiz kule düzmece saldırısını bahane ederek İslam dünyasının mazlum halklarına götürdüğü demokrasi(!)nin sonuçlarını işgal ettiği yerlerde  tüm açıklığı ile görüyoruz.

Götürülen insan hakları(!) ve demokrasi(!) her ne hikmetse gittiği yerleri yakıp yıktı bu yetmezmiş gibi işgal edilen İslam beldeleri  üzerinde yaşama hakkı olan tüm insanları doğduğuna doğacağına pişman etti etmesine de  demokrasi ve özgürlüğün(!) götürüldüğü yerler için artık çok geç.

Şimdi sıra bizde diyenleriniz haklı.

Ciğerlerimizi yakan canlarımızı yok eden maddi ve manevi tüm dinamiklerimizi alt üst olduğu   ve hâlâ devam eden yangınlardan medet umanlara ne demeli.

Allah’tan devletimiz güçlü ve kurumlarımız gece gündüz çalışarak dosta güven düşmana korku vererek helpçi teröristlere fırsat vermiyor çok şükür.

Ancak soyu bozuk medyayı göz ardı etmemeliyiz.

Kökü dışarda olan sosyal medya ağlarının ülkemiz için  birer terör yuvası olması ve yerli terörist üretmesi  çok ama çok kolay.

Helpçi teröristlerden bu gerçekliği anladık.

Tedbir şart ve daha fazla gecikmeden  alınmalı.

Saatler içerisinde milyonları bulan helpçi teröristler için amaç çok net ve açık.

Ülkemizin bugünlere gelmesini tüm çabalar ve bel altı vuruşlara rağmen engelleyemedik.

O halde daha güçlü saldırmak gerek.

Yakın tarihlere kadar  yerli ve yabancı devlet ve millet düşmanlarının  işi işti.

Ya asker dipçiği veya üniversite,  yürütme, yargı  yada ekonomik krizler ile mesele hallediliyor ve Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinı koruma bahanesi ile yönetime  el konuyordu.

Monşerler, bürokratlar, teknokratlar bazan da kudreti kendinden menkul olmayan askerler kullanılarak usulet ve suhuletle taşlar gediğine yerleştiriliyor ortalık süt liman haline getirilerek gavurlar buyur ediliyordu.

Durum bu minval üzere yürümez olup ;  Gezi ayaklanması, 15 temmuz ve ekonomik çökertme hamleleri  ile  eskiye dönüşü mümkün  olmayınca  saldırının dozu her geçen gün artırılmaya başladı.

Böyle giderse ummadık başka başka silahların kullanılacağına şimdiden hazır olmamız gerek.

Doğuda terör etkinliğini her geçen gün kaybedip,  fetö terör örgütüde son günlerde iyiden iyiye çözülünce ABD gavuru cascavlak ortaya çıktı.

Nice dost bildiğimiz yerli  ve yabancı unsurlarda bir bir deşifre oluyor.

Sanatçısından siyasetçisine , ekonomistinden akademisyenine, botlar ve toplar ile  renk cümbüşü LGBT den yerel yönetimcilere  kadar liste uzadıkça uzuyor.

Halen devam eden yangınlardaki duruşu çok önemsiyorum.

Ciğerlerimiz dağlayan yangında benim için  bir  turnusol.

Daha önceki makalelerimde 15 temmuzu, gezi kalkışmasını ve ekonomik saldırıları turnusol olarak yazmış ve buralardaki duruşların önemine vurgu yapmıştım.

Turnusol her ne kadar kimyada asit baz ayıracı olsa da benim için nerede duruşumuzu ve duruşumuzla vermek istediğimiz mesaj anlamında kullanıyorum.

Devletin yanında mısın ?

Yoksa evet yoksa başka yanlar mı arıyorsun?

Bugün dahi devletimizin yanında olmadığını açık seçik beyan eden bot olmayan toplar ve alçaklar var medyada ve utanmadan sıkılmadan batıl davalarını savunuyorlar.

Helpçilerin büyük çoğunluğunun Amerikan orjinli ve fetö iltisaklı olmsını hiç yadırgamadım.

Tersi durum  olsa yadırgar budamı başımıza gelecekti diye hayıflanırdım.

Medyayı daha etkin kullanmalıyız.

Yalanı rakı gibi içip sarhoş olanların dilinden ve kaleminden dökülenlere itibar etmeyerek doğrularını bulup  kaldı ise ar damarlarını tamire çalışmalıyız.

Gün direnme sabretme azmederek kararlı olma ve devletinin milletinin yanında olma günü. Bu duruşu açık ederek taraf olma günü.

Geçmişte bir meclis başkanı tarafsızım ama ile başlayan cümleler kullanmıştı.

Mesele devlet millet din gibi değerler olduğunda tarafsız olunmaz.

Devlete dine diyanete sahip çıkılır.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Doç. Dr. ALİ AKBEN - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.