Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Öküz altında buzağı aramak
24 Haziran 2021 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bu deyimin anlamına tam da uyan bir süreç yaşıyor ülkemiz.
 
Acımasızca ve insafsızca omurgasız ve her türlü değerden yoksun bir süreç bu.
 
Dünya aya biz yaya olmasak da ister istemez her alanda bu sürecin fren etkisi ile karşı karşıya kalıyoruz.
 
Örnek mi?
 
Çok..
 
O kadar çok ve o kadar acımasız ki,insanın içi cız ediyor.Ay başından beri ülke gündemini işgal eden gelişmelere göz ucu ile baktığımızda ne kadar  kof ve boş işlerle uğraştığımız hemen anlaşılır.
 
Tüm umudunu nato zirvesinde zırvalanacak şeylere bağlayanlar umuduklarını bulamayınca bulduklarından anlam çıkarma peşinde battıkça batıyorlar.Konuştukça batıyor battıkça da konuşmaya devam edilince ister istemez insan yeter artık diyor.
Görüntülü ve yazılı basında pişirilen zehir zemberek yemekler soyu sopu bozuk medyada servis edilirken gördüklerimize ve okuduklarımıza kısa bir göz atmamız yeterli aslında düşülen çukurun derinliğini görmeye ama nerede o göz?
 
Nerede o akıl ve feraset? 
 
Hepsi birden kin havuzunda boğulmuş.
 
Durum bu olunca gersini siz düşünün.
 
Rabbim akledenlerden olunuz demese ve bu dustura uyanlar  çoğunluk olmasa inanın bir bardak suda bu milleti boğarlarda çok şükür  millet akıl nimetinden yararlanmaya gayret ediliyor.
Bir tarafta bir psikopat ve sosyopatın zırvalarını gündemde tutmak için çaba gösterenler,  diğer tarafta nato zirvesi sürecinden aradıklarını bulamayanların öküz altından buzağı devşirme gayretleri..
 
Yazık ki,ne yazık.
 
Esfelesafilindesiniz de haberiniz yok.
 
İstemezükçülük genetik bir hastalık olsa gerek.Çünkü atalarınız da bu hastalıktan muzdaripti ve küçüle küçüle Anadolu'ya sıkışmamıza bu çapsız ve hastalıklı ruhunuz sebep oldu bir türlü de geniş düşünüp ne ferah oluyorsunuz ne de bu milletin yakasından düşüp özgür birakıyorsunuz.
 
Dininizin temel dusturu kininiz olunca  hem  boğuyor hem boğuluyorsunuz.
 
Zirve öncesi zırvalardan  sadece bir iki örnek vererek ar damarı henüz çatlamamış olanlara gerçekleri hatırlatmak istiyorum.Nato zirvesi başlamadan bir iki gün önce döviz fiyatlarında bir çalkantı oldu ve türk lirası değerlendi.
 
Bir zırvacı bu gelişmeyi aynen şöyle aktararak kerizlerini utanmadan sıkılmadan kandırdı. "Hükumet S-400 ve F-35 den taviz verdi ve el altından bunu yandaşlarına duyurarak kısa günde milyonlarca para kazandırdı"Başka bir zırvacı da daha ileri gidip  Afganistan  meselesinin soğuk savaşa sokulmamıza sebep olacağını ileri sürüp tıpkı ağababası gibi oralarda ne işimiz varlara kadar savruldukça savruldu. 
 
Nede olsa zırvacı içi gücüde zaten zırva.
 
Zirve neyine.
 
Afganistan politikamızın ne zaman kim tarafından nasil başlatıldığından haberi dahi yok. Osmanlı dedelerimiz döneminde ülke  güvenliği nereden başlatılıyordu ?  nedenini niçinini bilmiyorsun bari oku.
 
Payitahtın güvenliğini Bosna'dan Hicazın güvenliğni Yemen 'den ve Çin uzakdoğu ve asyanın güvenliği de Afganistan'dan başlatılıyor olmasına günümüz dünyasında bir bakalım.Aç kurtların buralara bıraktığı haramzadelere birde bu gözle bakalım.
 
Tabi gözler görüyorsa.
 
Malum bakar körlük diye de bir hastalık  var.
 
Öküz altında buzağı arayanların başka buduklarıda var elbette. Marmara denizinin kusmuğundan kanal İstanbul'a  kadar ha bire arıyorlar. 
 
Daha çok ararsınız.
 
Çünkü eski Türkiye'de alışık olduğunuz şeylerin bir çoğu yeni Türkiye'de yok şükür.
 
Biz millet olarak devletimize bayrağımıza özgürlüğümüze sahip çıktığımız sürece sırtımızı yere getirmek için denemekten çekinmeyecekleri daha birçok badireyi kazasız belasız atlatır ve kemgözlere şiş ,vahşi canavarların dişini sökecek demir bilyeler olmaya devam ederiz.
 
Sağlık ve mutluluk dileklerimle.
 
Doç. Dr. ALİ AKBEN - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.