Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Sıralı ölüm sıralı ömür
17 Mart 2021 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Değerli okurlarım halkımızın arasında sık kullanılır makalemin başlığı. Yine sık kullanılan başka bir deyişi daha hatırlatarak makaleme devam edeceğim.
 
Arıca etek kuruca yatak.
 
Her nefis ölümü tatmada aynı kaderi paylaşır.
 
Ölüm ibret alanlar için büyük bir uyarıdır.
 
Bugünkü makalemde geçtiğimiz salı günü hunharca bir cinayete kurban giden Salih Memişoğlu’ndan  bahsedeceğim.
 
Ülkemiz üzerine kara bulut gibi çöken 28 Şubat'ın o soğuk ve kasvetli günlerinde Sefa Saygılı’nın aracılığı ile tanıştığım Salih hoca ile günümüze kadar devam eden dostluğumdan kendi adıma çok istifade ettiğimi itiraf etmeliyim.
 
Özellikle para psikolojik hastalıkların tedavisinde kendine ait yöntemler kullanarak tedavide zorlandığımız bir çok hastalığın şifasına vesile olması yanında, diğergamlığı, tevazusu, cömertliği ve Suriyeli yetim çocuklar vakfını kurarak yüzlerce yetim ve öksüze babalık yapması yanında devletimize ve milletimize yaptığı hizmetleri  ve daha bir çok meziyetinin olduğuna şahitlik ederim.
 
Geçtiğimiz Salı günü iş yerinde silahlı bir saldırı ile dünyasını değiştiren Salih hocam sıralı ölmedi. Ömrüde sıralı olmadı.
 
Allah rahmeti ile muamele eylesin.
 
Erken göçtü bu dünyadan.
 
Vefatını duyan hastalarımdan gelen taziye telefonlarından da anladım ki, seveni çokmuş.
 
Yapacağı daha çok hizmetler vardı. Ülkemiz böyle değerlere her zamankinden daha fazla muhtaç olduğu bir zamanda aramızdan ayrıldı.
 
Rabbim her şeyin hayırlısını bilir.
 
Bizim şer zannettiğimiz şeyler hayırlı, hayırlı zannettiğimiz şeyler de şer olabilir der yüce Mevla.
 
Sonu gelmeyen yalanlar
 
Yalanların bir türlü sonu gelmiyor. Malum zihniyetin yalanlarına aslında alışığız alışık olmasına da bu kadarına da pes doğrusu diyorum. En son yalan hafta başında hastalanan diyanet işleri başkanımızın tedavi için yatırıldığı hastane yalanı.
 
Bu yalanda diğerlerini aratmayacak cinsten kuyruğu oldukça büyük bir yalan. Başkanımız Ankara Amerikan hastanesinde tedavi altına alınmış. Bu yalan üzerinden yorum yazan ve yapan sureti insan sireti farklı o kadar çok yaratık var ki, sürüsüne bereket diyesim geldi. Kelli felli aklı başında zannettiğimiz ne kadar çok akıl hastası var bu memlekette.
 
Allah Allah.
 
Ankara’da Amerikan hastanesi diye bir hastane yok.
 
Hocamız Ankara şehir hastanesinde tedavi oluyor.
 
Geçtiğimiz aylarda İBB başkanı covid olmuş ve İstanbul Amerikan hastanesinde tedavi olmuştu.
 
Malum zihniyetin geçmişinde kuyruğu daha büyük yalanlara şahitlik yapan büyüklerimiz var.
 
Tekrarında beis yok.
 
Çünkü insan aklı nisyan ile malüldür.
 
Rahmetli Serdengeçti'nin malum zihniyetin yalan hazinesinden binlerce yalan içerisinde bir yalanı hatırlatarak makalemi sonlandırmak isterim.
 
Merhum Serdengeçti , Reyhaniye’ de  geçen bu yalan haberi şöyle özetler:1950 li yıllarda cumhuriyet gazetesinin manşetten verdiği bir haber ile keçisi çalınan müftüyü , gazete  keçi hırsızı olarak okurlarına aktarır. Mağdur hocanın tüm çabaları ve gayretlerine rağmen  bu haberi tekzip etmeye gücü yetmez.
 
 Aynı gazete bugünde huyundan zerre kadar vaz geçmeden yalan dolan haberlerle beşinci kol faaliyetini özgür bir şekilde yürütüyor. Ülkemizdeki baskı(!) ve istibdada(!) rağmen bu faaliyetlerini artırarak devam ettiriyor.
 
Bekri Mustafa’nın köye imamlığı gibi bir dönemden geçiyoruz da haberimiz mi yok.
 
Gavurlara ve onların kuyruklu yalanlarına  alışsak da, içimizden birileri zannettiğimiz yaratıkların yalanlarına alışmak o kadar kolay olmuyor.
 
Yalanların sonu gelmiyor.
 
Doğrusunu yazıp söylemedikçe.
 
Bu haftalık da bu kadar.
 
Kalın sağlıcakla.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.