Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Eller yaya biz aya
15 Şubat 2021 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Değerli okurlarım gündem zengini bir ülkede yaşamanın zorluklarından bir tanesi de öncelik meselesi olsa gerek. Hangi birini diyebileceğimiz ne kadar çok sorunumuz var.İktidar edenlerin ve ona muhalif olanların önceliği nerede ise 180 derecelik bir açı mesabesinde.
 
Birinin ak dediğine diğeri anında kara yaftası yapıştırıp taraftarlarına servis etme yarışında.Sıyaset virüsü ile beyni dumura uğrayarak fanatizm hastalığına tutulan vatandaşlarımızın sayısının giderek artması bendenizi endişelendiriyor.
 
En sondan başlayıp biraz geriye doğru giderek demek istediklerimin daha iyi anlaşılmasını arzu ediyorum.Hükumet edenleri gerici, bilgi fakiri ve cahil olarak yaftalama hastalığına duçar olmuş kesimden iktidarın olumlu not alması nerede ise imkansız.
 
Mesela ülkemz için çok önemli olduğuna inandığım Türkiye uzay ajansını işler hale getirme ile ilgili cumhurbaşkanımızın canşirah çalışmasını ve on maddelik manifestosunu çok ama çok anlamlı buluyorum.Her kesimde heyecan yaratması beklenen bu manifestoya iktidar ve muhalefet tarafından olumsuz bakanların olduğunu görmem beni üzmedi desem yalan olur.
 
Hadi muhalafeti anladık. Adı üzerinde muhalefet.
 
iktidar yanlısı kesim içerisinde de şimdi zamanımı? Ne gerk var. Bu kadar sıkıntının içerisinde bir bu eksikti diyen epey bir dost var etrafımda.
 
Değerli okurlarım. Bu bir prestij proje.Her alanda şaha kalkmış bir Türkiye geçte olsa bu alanda bende varım demeli demesine de meselenin önemini anlama özürlü ne kadar çok insanımız var sayısına bereket demiyeceğim.
 
Uzayda da var olma fikrini malum zihniyetin çağ dışı gezici kaz kafalıları anlamayabilir. Onların ufkunda uzay bir ütopyadan ibaret de olabilir. Ancak müslüman kimliği ile mücehhez biri fezadan ,aydan, güneşten ve yıldızlardan ders almasını bilmeli.
 
Kur'anı kerim sadece yerdekilerden bahsetmiyor göktekilerden de bahsederek araştırmamızı soruşturmamızı ve ibretler almamızı tavsiye ediyor. Bu gerçeklik nedeni ile Müslüman alimler astronomi ile hep ilgilenmişler ve tarihin altın sayfalarında isimlerini kalın puntolarla yazdırmışlar.
 
Bakmayın siz bugünkü geri kalmışlığımıza.
 
Son iki yüz yıldır içimizdeki alçaklar içerden dışardaki ezeli düşmanlarımızla beraber kimi zaman ayrı ayrı kimi zamanda ittifak ederek ha bire birlik mayamızı bozup bugünlere gelmemize sebep olmuşlar.
 
Artık bahane üretme sen ben derdine düşme döneminden yavaşta olsa çıkıyoruz. Ayrık otları
 
toprağımızda köstebek gibi alttan alta içimizi oymaya devam etsede eski Türkiye'deki gibi başarılı olamıyorlar.
 
Olamayacaklarda.
 
Yeni Türkiye'de yaşadığımızı anlayalım artık.
 
Anlayalım da ,uzaydan füzededen İHA SİHA ve TIHA dan bahsedildiğinde trene bakan öküzler gibi olmayalım. Yurt dışına gönderilen ihracat trenlerine bakan öküzler elbette var olmaya devam edecek.
 
Bu kriz ortamında elbette öncelikler konusunda farklı düşünenler de olacak.
 
Rahmetli büyükbabam su kuyusu açmak için en uygun zaman eylül ayı der ve ilave ederdi .Bu ayda yer altında bulunan su kaynağı hiç bir zaman kurumaz derdi.
 
Devletimizde pandemi döneminde nerede ise hiç boş durmadı. Bir tarafta sağlık ordusunu ve alt yapısını sağlamlaştırırken diğer taraftan ülkemizin tam bağımısızlığı için önemli olan tüm alanlarda açılıştan açılışa koştu.
 
Sınırlarımızı güvence altına alarak ülkemize kem gözle bakan her nereden gelirse gelsin alçak gözleri kör eyledi. Gavurların ektiği ve diktiği o kadar çok ayrık otu vardı ki, temizledikçe temizlemesine rağmen hala yer yer ben buradayım diyen tek tük kalıntıları da evvelAllah temizleyerek düşmanı üzecek ama yerli ve milli olanları da sevindirmeye devam edecektir.
 
Önümüz bahar. Kış kışlığını yapmaya devam etse de baharın gelişini engelleyemez. Bahardan sonrası ise yaz.
 
Değerli okurlarım aşılama takvimi tüm hızı ile devam ediyor. Muhalefet edenler bu durumdan oldukça rahatsız. Çatlasalarda patlasalarda bugünleri de sağ salim atlatacağız. Ufak tefek sıyrıklardan olumsuz etkilenen kesim sabretmenin bedelini inşaallah alacak.
 
Devletimiz var olursa milletimiz var olur. Devleti çökümüş veya çökertilmiş olan milletlerin hali pür melali ortada.
 
Fetö teröristlerine umut bağlamış hayalperestler ve ağababaları yeniden bir daha diyerek son çırpınış olarak ünversitelerimize ve masum gençlerimize musallat olmaya yeltendiler yeltenmesine de, çok şükür devletimiz tüm kurumları ve vatandaşları ile birlik ve bütünlük içerisinde hadi oradan , burdan size ekmek çıkmaz dedi.
 
Göçen göçene
 
İstanbul’umuzun Kadir ağabayide göçenler kervanına katıldı .Rabbim rahmeti ile muamele eylesin.
 
Bugünlük de bu kadar.
 
Kalın sağlıcakla.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.