Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Salgın günlerinde şov
8 Nisan 2020 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
İnsan eşreflikten esfeleye geniş yelpazede hareket eden bir yaratık.Her bir hareketi niyeti ile birlikte katlanarak şerefe veya esfele doğru önünü açar.
 
Bugünler hassaten önemli ve bu önemi geç anlamak büyük bir bahtsızlık.Bir tarafta eneler diğer tarafta sorumluluklar.
 
Mesela hekimlerimiz ve sağlık ordusunun mensupları. Öyle bir imtihandan geçiyorlar ki,kazanana her iki dünyada da yok yok.
 
Devletimizi idare edenler içinde bu geçerli elbet.
 
Böyle bir günde durumdan vazife çıkarıcı güruhun içinde olmak ne büyük bir bahtsızlık.
 
Adamın gözünü kan bürümüş.
Devletine ve dolayısı ile milletine hizmette eline geçmiş doksanlık golü atmak yerine top çevirmekle meşgul.
 
El ele gönül gönüle vermiş milleti için gecesini gündüzüne katmış virüsün marifeti ile tam birlik ve bütünlük içinde olduğumuz zamanı iyi değerlendirmek yerine inadım inat peşinde dediğim dedik çaldığım düdük demeye devam ediyor.
 
Enesinin emrine girmeyi tercih eden bazı kendini bilmez vatandaşların ve yöneticilerin soysuz medyadaki paylaşımlarını görünce içim cız ediyor. Birhoş oluveriyorum.
 
Birlik ve bütünlük içinde olmak için bugünden başka bir fırsat inanın kimsenin eline geçmez.
Eskilerin bir musibet bin nasihattan iyidir dedikleri musibet günlerindeyiz.Bırakalım artık sen ben demeyi.
 
Gözle değil mikroskopla bile göremediğimiz bir yaratığın dünya zindelerine diz çöktürdüğü ve el etek öptürdüğü günler içindeyiz.
 
Virüsün şuuyu vukuundan beter yediği naneleri hep birlikte yaşayarak çaresiz seyircısi durumumdayız.
 
Bu virüsle ilgili komplocular bir telden, bilim insanları başka bir telden tutturan tutturana.Körün fil tarifi gibi anladıklarını bizlere anlatmaya çalışıyorlar.
 
Devletimiz daha ilk günden tek elden konu üzerinde hassasiyet gösterip oluşturduğu bilim kurulunun kararları doğrultusunda alması gereken tedbirleri hızlı bir şekilde kararlaştırıp uygulamaya koyarak sorunun ciddiyetine uygun bir şekilde atılması gereken adımları attı ve atmaya devam ediyor.Akşam aldığı bir karar ülkemizin tüm vilayetlerinde gece uygulamaya geçiriliyor .Çok şükür eski Türkiye de yaşamıyoruz artık.
 
Devletimiz İMF dahil dışardan gelen yardım tekliflerine teşekkür ederek biz bize yeteriz anlayışı ile milleti ile yardımlaşmanın uygun olacağına karar vererek bir kampanya başlattı.
Çok yerinde ve zamanında bir kampanya olduğu için bendeniz karınca kararınca açılan hesapların birine nakdi yardımımı vatandaşlık adına yaptım.
 
Gün içerisinde medyada arzı endam eden paylaşımları gördükçe için için kahrolmadım desem yalan olur.
Be gafiller hepimiz aynı gemide değilmiyiz. Virüs darbesini vururken ayırım mı yapıyor.
Topumuza birden saldırıyor.
 
Devletin , ülkemiz birlik ve bütünlüğünü perçinleyici bu kararına herkesin kendi gücü oranında katkı sağlaması kadar doğal başka ne olabilir.
 
Sosyal medyayı soysuzlaştıran güruhun devletin gücünden korktukları için sansürleyerek yaptıkları paylaşımları sizlerde görmüş duymuşsunuzdur. Nasıl bir savrulma bu.Düşmanlığında bir şerefi haddi hududu olur yahu.
 
Ne şerefsiz yaratıklarsınız siz.Kanınızı bu kadar bozan başka sebeplermi var da halkımız ve bizler bilmiyoruz .
 
Sağlık ordumuzun elini ayağını güçlendirecek devasa bir hastane ikitellide açılışa hazır.Bugünlerde çok ama çok önemli olan bu hastanenin bağlantı yollarını severek yapması gereken İstanbul belediyesi ekonomik durumum bu yolu açmak için yetersiz diyerek havlu atabiliyor. Aman Allah'ım.
 
Be adam bir yol açmaya gücün yetmiyorsa bize vaat ettiğin onca şeye nasıl güç yetireceksin.
 
Doğrusu şaşkınım.Bugün sen ben gününde değiliz.Bir olmalı biz olmalı ve saldırırken ayırım yapmayan görünmese de dünyaya diz çöktüren virüsle mücadelede elimizi taşın altına koyacak kadar ciddi olmalıyız.
 
İyi ki devletimiz güçlü. İyi ki birlik hamurumuz sağlam . İyi ki hayallerinizin içinde sizin gibi mal bulmuş mağribici mızıkacıları boğacak sağduyulu halkımız var.
Hevesinizi kursaklarınızın içine sıkıştırarak sizi ecelinizden evvel yok edecek vatanperverlerimiz var şükür.
 
Yetti artık
 
Yetsin artık.
 
Sağlık ve mutluluk dileklerimle.
 
Doç.Dr ALİ AKBEN - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.