Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Ayar sırası ulaşımda
11 Şubat 2020 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Adam terminolojinin omurgası ile oynadı.Zammın adı epeydir fiyat ayarı olarak değişti bir kaç cılız sesten başka ne hikmetse kimseden tık yok.
 
İBB başkanı daha öncede bu yolla ekmeği ,suyu ,taksi ve otopark ücretlerini aynı mantıkla ayar çekiyorum diyerek artırmış ve yine kimseden be kardeşim ne oluyor sözün ile özün arasında bir zıtlık var dememiş , aksine enkaz edebiyatı ile durumu geçiştirmeye çalışıp geçmiş dönemi suçlamıştı.
 
Hafizayı beşer işte ,insanoğlu unutuyor hatta unuttuğunuda unutuyor.Ancak verilen sözlerin üzerinden daha bir yıl geçmediği için afişler ve işkembeden atıp tutmalar hafizalarımızda yerini koruyor.Sınırsız vaatler bir bir akıllara gelip ne oluyor diye soranlarımız oluyor.
 
Vaatlere bakılırsa ; Ekmek ,süt ,su bedava dağıtılacak ve israf önlenerek buradan elde edilen kaynakla bütçe delinmeden bu iş hallolacaktı.
 
Ülkemizde dün dündür mantığı hala pirimli olduğundan olsa gerek seçim sürecinde atıp tutmalar nasıl olsa yerine getirmeyeceğim mantığı ile bol keseden ve ölçüsüz oluyor.
 
Her şey çok güzel olacak ile başlayan propaganda özellikle genç seçmenler üzerinde bayağı
etkili olmuş ve hazret başkan seçilmişti.
 
Beklenti çok yüksek perdelerden açıldığı için bugüne kadar gelindi ancak mızrak çuvala sığmaz oldu ve gaf üstüne gaf ,laf üstüne laf edebiyatı daha fazla prim yapmadan çöktü.
 
Şimdi ne yapmalı ?
 
Bu sorunun cevabını hazretin eylem ve söylemlerinden anlıyoruz.Polemik , demogojı ve laf ebeliği ile soysuz medyanın atıp tutucularınıda besleyerek kanal İstanbul üzerinden durumdan vazife çıkarma peşinde.
 
İstanbul havalanın ile ilgili beklentiler gerçekleşmeyip hava alanı kar edip devlete vergide ödeyince ellerinde tek kalan son umut kanal İstanbul.
 
Bu makaleyi yazdığım yer
Dubai. Birleşik Arap emirliklerinin kültür ve turizm başşehri. Burayı ziyaret edenler bilirler.Şehir kum çölü üzerinde kurulu basra körfezine kıyısı yetetsiz .İngiliz aklı olsa gerek çölün ortasına hilal şeklinde bir kanal açılarak kıyı şeridi bir anda dört beş kat artırılıp turistik tesislerle donatılmış.Nüfusu bizden çok küçük olmasına rağmen yıllık turist sayısı nerede ise bizimkine yakın.
 
Dubai adeta bir kanallar şehri.irili ufaklı kanallar basra körfezinin tüm nimetlerinden maksimum yararlanarak ortadoğu , asya ve afrikanın turizm ve ticaret merkezi olmuş.
 
Bizdeki nakıs beyinlerde yaptırmamda yaptırmam hastalığının etkisi altında tamtamcı şarkısı ile sempatizanlarını uyuşturmk ve uyutmakla meşgul.
 
Şerre gaz hayra fren kafalarla bugünlere gelmemiz , bir çok olmaz denen şeyi oldurmamız bile mucize.Rabbim birliğimizi dirliğimizi bozmasın.İçimizdeki azgın azınlık yüzünden bizleri helak eylemesin.Amin
 
Metrekare başına düşen hain sayısına bakıldığında dünya ölçeğinde ilk sıraları kimselere bırakmayan ülkemiz içinde barınan satılmışlardan bir kurtulsa işler rayına oturacak sessiz yığınlar , masum ve mazlumların yüzü gülecek ama ...
 
Evet ama görünen manzaraya baktıkça umudum azalıyor.
 
Durumdan vazife çıkarıcı güruhun yediği herzeleri gördükçe işimiz yine Allah’a kaldı diyerek makalemi sonlandırıyorum.
 
Bu günlük de bu kadar.
 
Kalın sağlıcakla.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.