Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Çekici terörü
10 Şubat 2020 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Sayın içişleri bakanıma arzımdır. Birlik ve bütünlüğümüze göz dikmiş dıştan destekli ayrılıkçı terörün belini kırarak büyük oranda çözdünüz.
 
Gece gündüz demeden kelle koltukta cesurca dik durarak azgın azınlığın hevesini kursaklarında bırakarak etkisizleştirsiniz.
 
Bu millet bu gerçekliği bildiği ve gördüğü için zatınıza ayrı bir teveccüh gösteriyor.
 
Şimdi sıra çekici teröründe.Her ne kadar bazı tedbirler alınarak çözüm için gayret edilse de sahada bu terör bitmedi ve nerede ise aynı hızla devam ediyor.
 
Anlaşmalı otoparklar dolup taşıyor.Çekiciler vizir vızır çalışarak durumdan vazife çıkarma peşindeler.
 
Hafta içinde İstanbul bahçelievler devlet hastanesinin yanındaki caddede bu terör azmış ve çözüm olarak yayınladığınız bildirideki şartlarla ilgisiz bayağı bir araç çekilerek otoparkçı ,çekici ve prim alan memurun cebi para görmüş.
 
Bir meslektaşımda geçen hafta İstanbul’da fatih akdeniz cafdesinde bu terörün yeniden hortladığını görüp görevli(!) kişiye yeni uygulamadan bahsetmek istemiş ama nafile.Görevli memur dinlememiş bile.
 
Aklıma kötü şeyler gelmiyor değil. Kripto Fetö bu işin neresinde acaba diye sorasım geliyor.
 
Malu geçen seçim döneminde dört koldan çalışarak bayağı iş (!) becerip zaten yıpranmış olan mevcut iktidara epey bir rey kaybettirmişlerdi.
 
Malum su uyur düşman uyumaz. Devletimizin güvenerek sırtını dayadığı o kadar çok kripto eleman var ki, şüphe etmemek elde değil.
 
Ne kadar temizlenirlerse temizlensin bunların kokusu daha epey bir süre burun kemiklerimizi sızlatmaya devam edecek.
 
Siyasi ayak ile ilgili yapılan çalışma bir an önce sonlansa da ulu orta öten muhalif seslerin gürülrüsünden patırısından kurtulsak.Kimi mağdur edebiyatı ile kimi demogoji ile kimi de haklı serzenişlerle bu işin daha fazla uzatılmasından rahatsızlığını beyan ediyor.
 
CHP den yükselen gürültüye itibarım sıfır. Bu aziz millete çektirdiklerini bilen gören ve yaşayan biriyim. Allah bir dışında söylediği hiç bir şeye inanmadığım bir parti olunca onun siyasi ayak tuzağına dikkat edilmelidir diye düşünüyorum.
 
Oturduğum sitede araçlarını ulu orta park eden komşularımıza yönetim basit bir para cezası kararı alınca aracını site yüzüne bırakan kimse kalmamıştı.
 
Para cezası hem caydırıcı hemde mağduriyeti az olan ve masraf gerektirmeyen bir uygulama. Kişileri bir daha aynı hatayı yapma ile ilgili de caydırıcılığı yüksek.
 
Panık, küfür, kırılma, darılma, küskünlük ve kızgınlık da yok. Yanlışın bedelini ödemek dışında abartılıda değil. Zaman içerisinde etkinliği görülecek ve bu mesele önemli ölçüde basit bir önlemle halledilecektir.
 
Yeter ki ikide bir af çıkartılarak kurallara uyan vatandaşlarımız mağdur edilip enayi yerine konulmasın.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.