Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Üstadım Mehmet Şevket Eygi
16 Temmuz 2019 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Değerli dostlar Muhterem üstadım ahiret yurduna göç eyledi.Milletimizin ve İslam ümmetinin başı sağ olsun .Kendisini tanıyanlar için özetlediklerim elbette kafi gelmez ancak tanımayanların kulaklarına küpe olsun diyorum.
Son vasiyeti ve son yazısından bir bölüm.
 
“Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona sahip çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Öldüğünde cesedini beyaz bir beze sarıp temiz bir yere gömsün. Mütevazı bir hayvandır. Az yer, çok sevgi ister. Gördüğü sevginin on katını verir. Bakan sevap kazanır. Bu iyiliği yapacak olana şimdiden dua ediyorum, teşekkür ediyorum.”
 
Rahmetli Üstadımın vasiyetini vefatından hemen sonra yakın dostu ve muhibbisi Aydın Gülan kardeşim yerine getirmiş ve bendenizinde yakından tanıdığı kedisini emanetine almıştır.
 
Son Yazısından Bir Bölüm:
 
“Kimler akılsızdır: Din sömürüsü yapanlar akılsızdır… Arivistler akılsızdır… Ahireti unutan ehl-i dünya akılsızdır… Yaşamak için yemeyen, yemek için yaşayanlar akılsızdır… Devamlı gıybet edenler, dıştan sofu ve dindar görünseler bile süper akılsızdır… Eviyle, yazlığı ile otomobiliyle, lüks mobilyalarıyla, cep telefonu ile övünenler, böbürlenenler hem akılsız, hem beyinsizdir… Dindar geçindiği halde beş yıldızlı içkili, fuhuşlu mekânlarda konaklayanlar akılsızdır… İhtiyacının çok üzerinde statü için çok pahalı, çok israflı, çok lüks otomobil alanlar akılsızdır… Cemaat tarikat hizip fırka holiganlığı militanlığı yapanlar akılsızdır…”
 
Ya Rab rahmetinle muamele eyle.Amin
 
Vefatı ile ümmeti üzüntüye boğan üstadımın ahirete irtihaline sevinenlerin yorumlarını okudukça Ya Rab Aklımı koru diyerek bu gafillerin islahı için dua eyledim.Alçaklık da bir seviyedir bu alçaklar için alçaklık sıfatı şeref olur. Bu yüzden alçaklar demeyeceğim.
 
Rahmetli Üstadım bu güruhun iflahı içinde dua eylediğinden olsa gerek onlara kızmak yerine acıyorum.Rabbim islah eylesin.
 
 
Onun hal ve gidişinden ve örnek davranışlarından aldığım dersler hiç bir kitapta yazılı değil.Fırsat buldukça sizlerle paylaşarak yokluğunu hafifletmeye çalışacağım.
 
Hekim olmam hasebi ile sık tekrar eylediği bir hususuda paylaşarak makalemi sonlandirmak isterim.
 
“Hekim güler yüzlü müşfik güven veren ve hastası ile iletişimini iyi düzeyde devam ettiren olmalı derdi.
 
Özellikle kimyasal ilaçların yan etkilerinden dolayı kullanılmamasına azami gayret eder doğal ve tamamlayıcı tıbbin önemine atıfta bulunur bendenizi bu yönlerden uyararak dikkat etmemi salık verirdi.
 
Zaten her iki hastalığında hastaneye yatışına sebep olmamda bu güvenden kaynaklı idi.
 
Sağlığına çok dikkat eden üstadımın küçük zaaflarıda vardı. İkindi çayının yanıdan bir dilim yaş pasta gibi.
 
Sık tekrar ettiği bir cümle ile makalemi sonlandırıyorum:
 
”En iyi hastane içinde olmadığım hastane en iyi doktorda tedavisine muhtaç olmadığım doktor “
 
Raabbim gani gani rahmet eylesin.
Milletimizin ve İslam aleminin başı sağ olsun.
Cennette cem eylesin.
Amin.
Kalın sağlıcakla.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.