clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Dalkavuklar cenneti
20 Haziran 2017 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Söz uçar yazı kalır ata sözü ile insan nisyanını  hatırlar . Hafıza-i beşerin nisyan ile malül olması   özellikle ruh sağlığımız için bir çok faydası olmasına rağmen toplumsal yaşamımızda bazı mahsurları  bünyesinde barındırır.

  Çıkmamış canda umut aranması , çaresizlik ve aczimize  yönelik  bir açılımla , olmadık zamanlarda imdadımıza hızır gibi yetişip  olumlu gerçekleşmeleri seyrek olsa da beklentilerimizi  sıklıkla süsler .

  Bu girizgah ile nereye varmak istiyorum?

  Son günlerde devletimiz  giderek artan dozda kalleşçe köşeye sıkıştırılarak kapalı bir ülke  haline getirilmek isteniyor. Bu alçakça oyun aslında yeni de değil. Eski oyuncular cambaza bak aldatmacası ile  hain emellerine ulaştıkları için bir çoğumuz farkında bile olamıyorduk.

 Bugün her şey ayan beyan ortada . Oyun açık oynanıyor artık . Köpekler serbest. Taşlar ise bağlı. Yok uyum yasaları. Yok  Avrupa birliği , insan hakları .özgürlükler vs… oyun içinde oyun.

 Dışı süslü ama içi boş dayatmalarla bizi dizayn etmeye çalışan  yerli yabancı zindeler kendi gözlerindeki merteği görmek yerine bizim minik çörçöpümüzün peşine düşmüşler..

 Son 15 yılda akla hayale gelmeyecek kadar fazla göze batar olduğumuz kesin. Eski Türkiye özlemcileri , vesayetçiler  son referandumla bir kez daha yenik düşmenin şaşkınlığı  içinde çıkmamış canda umut arama çaresizliğindeler.

 Vakar duruşumuzla birlik ve bütünlüğümüzü perçinleyerek dosta düşmana iri ve diri olmayı sürdürebilirsek pes etmekten başka çarelerinin kalmadığını anlayarak belki  akıllarını başlarına alırlar.

 Bir çok kurumumuzda kokuşmuşluğun  had safhada olduğunu bilmeyenimiz yok. Neresinden tutsan eline geliyor tabirine tamda uyan bir çürümüşlük var maalesef.

 İktidar erkinin mevcut kokuşmuşluğu adam sendeciliği ve fütursuzca yapılan hataları düzeltme ile ilgili  hiçbir mazereti kalmadı  artık.  Bu aziz millet iktidarın  istediği her şeyi cömertçe verdi ve önündeki engelleri de bir bir kaldırdı.

  Millet sözünü söyledi ve noktasını koydu.

 Temizlik hareketi nereden başlatılmali?

  Bu soru önemli.

  Her kurum kokuşmuşlukta diğerine rahmet okuttuğu için öncelik yerel yönetimlere verilmeli.

 Siyaset kurumu içten içe çürümüş. Ayak oyunları iftiralar nefsani heva ve heveslerin cirit attığı güvenilirliğin dip seviyelere indiği alan olarak kabul görüyor.

 Maalesef siyaset kötü bir rant aracı olmuş. Gelen giden mal mülk devşirme peşinde.

Dalkavuklar cenneti olmuş memleketimde doğruların konuşulup yazılmasına tahammül yok. Gerçekleri kimse duymak istemiyor. Bal tutanlar parmak yalamaktan gerçekleri görmeye  vakit bulamıyorlar.

Bu kafa ile devam edilir ve  acil tedbirler alınmazsa 2019 seçimlerini kazanmak şöyle dursun, o günlere sağ salim ulaşmak bile mümkün olmayabilir.

  Vatandaşla iç içe yaşayan bir hekim olarak gördüklerim duyduklarım ve yaşadıklarım ile karamsarlığım son günlerde  zirve yaptı. Daha aktarılacak çok mesele var .

 2002 deki ruhla fabrika ayarlarına dönülüp hesaplar yeniden dizayn edilmeli.  İsraf diz boyunu çoktan aştı. Başarısızlık hanesine yazılan her bir kelime ve cümlenin faturası iktidardan çok direkt cumhurbaşkanımıza kesilir oldu.

  Ak parti iktidarının ilk yıllarındaki  3Y mücadelesi  başka Y ler ile yer değiştirmiş gibi görünüyor. Başkasına gerek yok  yolsuzluk yoksulluk ve yasaklar üçlüsünde karne notunu biz verelim.

 Partinin iktidara geldiğinde milletvekili lojmanlarını israf gören anlayışın bugün yerinde yeller esiyor. Kan emici vampirlerin sorumsuz sınırsız doyumsuz omurgasız duruşu, partinin gerçek sahiplerini  çoktan kapı dışarı etti.

         Bin  aydan   hayırlı gece

 Gece: ümmetin uyanışına, insanlığın dirilişine vesile olsun. Son günlerde üst üste  şehit haberleri gelmeye başladı. Rabbim rahmeti ile muamele etsin.AMİN

  Zalimlerin korkulu rüyası , birlik ve bütünlüğümüzün teminatı ordumuzun şehadet şerbetini içen değerli neferleri ,emanet ettiğiniz vatan topraklarında ihaneti ,hiyaneti, fitne ve fücuru yok etmek için var gücümüzle çalışacağız.

 Zalimler için yaşasın cehennem.

 Bugünlük de bu kadar. Kalın sağlıcakla.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.