clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Doç. Dr. Ali AKBEN
Doç. Dr. Ali AKBEN
Terörist kime denir?
13 Haziran 2017 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Değerli okurlarım her gün yeni bir ucubeye şahitlik ederek yaşamak zorunda kalıyoruz. Rabbimizin istifademize sunduğu eşsiz bucaksız güzel dünyamız, maç ortasında kural değiştiren  hakemler tarafından yaşanmaz hale getiriliyor.
 
 Bir gün ak denilen bir kavrama ertesi gün kara dememiz isteniyor. Ak ve kara dışındaki renklerden mahrum yaşamaya mecbur ediliyoruz. 
 
  Mesela terör ve terörist. Kime göre, nerde, nasıl, neden gibi sorularla bu kavramı irdelediğimizde maalesef evrensel bir normu yok. Tüm insanlığın hafızasında olumsuz izi olan terör ve terör fabrikatörleri ürettikleri suç makinalarını kendi menfaatlerine göre şekillendirerek gözlerimizin içine baka baka ve karşısındakini enayi yerine koyarak iyi terörist olarak satmaya kalkıyor. Kötü teröristleri iyi teröristlerle yok edeceğini iddia ediyor. 
 
  Çağımız, iletişimde zirvelerin egale edildiği ve hiçbir şeyin gizli saklı kalmadığı bir dönemini yaşıyor. Öyle ki, en ince ayrıntıları ile hesaplanıp servis edilen yutturmacalar daha piyasaya sürülmeden koca bir  gürültü ile sahiplerinin yüzüne şamarı indiriyor.
 
  Tarihin tekerrürlerini aktarmaya gerek bile yok. Cinayet üretici devletlerin zeki amma aklı kıt idarecilerinin yediği herzeleri göz önüne getirmemiz yeterli.
 
  Hafta başında Katar’ın başına örülmek istenen çorabı hatırlayalım. Meydanda fol ve yumurta yokken civciv çıkartılmak istendi. Hiçbir delile ve gerekçeye dayanmadan bazı isimler ve firmalar terörist ilan ediliverdi. 
 
  İçlerinde islam alimleri ve ümmetin yaralarına merhem olan vakıf ve cemiyetlerde var. Yanı başımızda pıtırak gibi büyütülerek başımıza bela edilen  PYD YPG PKK terörist değil. Yusuf Kardavi terörist. Yemeyiz alçaklar.
 
  Allah’ın evi Kabe’yi korumak ve Müslümanların hadimi olmakla görevli olan Suud  düşürüldüğü bu çukurdan çıksa bile kaybettiği itibarını tekrar nasıl kazanacak?
 
 İtle çuvala girilmez ama girdiler. Hem de yaşanılan bunca kötü tecrübeye rağmen.
 
Mısır ne çabuk unutuldu. Nerde demokrasi ? Nerde hürriyet, hak, hukuk ve insan hakları. Sisi apar topar o koltuğa niçin oturtuldu? Müslüman kardeşleri terör listesine alma çabası Müslümanları akıllandırmaya yetmezse başımıza geleceklere ah vah demeyelim.
 
 Libya Yemen Suriye…. Hepsi İslam coğrafyası. Ölenler öldürülenler açlığa susuzluğa mahkum edilenler hep mazlum Müslümanlar. 
 
 Terörist kim sorusu iyiden iyiye uyuyanlarımızı uyandırmalı. Taşlar bağlı köpekler serbest puştluk zirve yapmış. Zırvalar geçerli akçe olmuş. Yağmur zannettiğiniz tükrüklerimizle boğarız sizi. Hamaset yapmıyorum.
 
 Geçen ay Filistin’e gitmiştim. Her şeyi elinden alınmış mazlum Filistin halkının  vakarlı duruşundan tedirgin olan İsraillileri görünce kasvetim biraz dağılmıştı.
 
 Körfez savaşında Saddam’ın kimyasal ve nükleer silahları üzerinden dünyaya pazarlanan algı ile cambaza baktıran büyük şeytan, bugün de aynı oyunu oynama gafletinde bulunuyor. O gün hedef Irak idi. Bugün hedef Türkiye.
 
  Köprünün altından çok sular  aktı Eski çamlar çoktan bardak oldu. Eski Türkiye de çoktandır kendini yenileyerek bensiz asla dercesine tüm dünya mazlumlarının duaları ile yamuklukları düzeltmekle meşgul. 
 
 Müslüman mahallesinde salyangoz satıcılar avuçlarını yalayacak ve bizlerde rezilliklerini görmeye devam edeceğiz. 
 
 Suyu bulandıran kurt-kuzu hikayesini aklımızdan hiç çıkarmayalım.
 
 Zalimlerin tüm hile ve tuzaklarına karşı ümmet bilinci ile durabilirsek gerçek hesap görücü hesap gününe kalmadan hesabı görecek ve içimizi ferahlatacaktır. 
 
                          Kur’an Bülbülleri
 
  Değerli okurlar Allah (C.C) nin bedelini vermeyi vadettiği mübarek günlerin çoğu gitti. Rahmeti ile gelip mağfireti ile devam ediyor. 
 
  Diyanet-TRT ortak yapımı Kur’an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması yeni bülbülleri ile kulakların pasını temizlemeye devam ediyor.
 
  Tenkit etmek eleştirmek elbette daha güzeli yakalamanın olmazsa olmazı. Ancak ilklerde hatada çok olur, kusurda.
 
  TRT günümüze kadar böyle bir program yapmak şöyle dursun, hayal bile edemezdi. Olmazların olduğu bir Türkiye gerçeği var da ağzı olan konuşuyor. Kimi gazel okuyor kimi başka hülyalar peşinde.
 
  Programın tenkit edilecek o kadar çok yönü var ki, hangi biri denecek cinsten. Güzel bakıp güzel tarafını görmek şimdilik doğru olanı.
 
 Bugünlük de bu kadar.
 
 Kalın sağlıcakla.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.