Bedirhan AKYOL
Bedirhan AKYOL
Nereden nereye...
21 Mayıs 2020 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Güzel ülkemiz yıllarca hep yokluklar ve sıkıntılar yumağıyla geriye gitti çok büyük badireler atlatıldı, darbeler, ekonomik krizler, sağ-sol çatışmaları ve daha birçok şey... ama güzel insanımız hiçbir zaman umudunu yitirmedi.
 
Çok iyi şeyleri hakkeden halkımızın duası umuduyla birleşince 2002 yılından günümüze hizmetlerle ve başarılarla dopdolu yıllar yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz.
 
Bu günlere nasıl gelindi, ülkemiz neleri atlattı ve ne büyük problemlerle can siperane mücadele verildi gelin birlikte bir zaman yolculuğu yapalım.
 
AK Parti'nin kuruluş tarihi 14 Ağustos 2001, yani tam 19 yıl oldu ve 2002 yılından beri de 18 yıldır iktidar. Tek başına tam 18 yıldır büyük projeler üretti, önemli vaatlerde bulundu, Türkiye Cumhuriyeti tarihimizde yapılmayan hizmetlere mührünü vurup imzasını attı.
 
AK Parti iktidarından önce Türkiye büyük ekonomik krizlerle savaşıyordu, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer yine aynı dönemin Başbakanı rahmetli Bülent Ecevit'e Anayasa kitabını fırlatıyor ve ardından rahmetli Ecevit bu olayı basının karşısında açıklar açıklamaz Türkiye'de büyük ekonomik krizlerin zirve yaptığı yıllar yaşanıyordu.
 
Yine AK Parti kuruluşundan önceki yakın tarihimizde 28 Şubat post-modern darbesiyle Türkiye maddi-manevi büyük zararlara, yıkımlara, güvensizlikler iklimine, korkularla yaşanılan bir hayata yelken açtı. Gecelik faizler % 1000'ler ölçeğinde, döviz-altın fiyatları korkunç boyutlarda ve her gün yapılan zamlar hayatı yaşanmaz hale getirdi. İntiharlar, boşanmalar, psikolojik hastalıklar akıl almaz boyutlara ulaşmıştı.
 
O günler gerçekten korkunç günlerdi, Rabbim bir daha ülkemize böyle sıkıntılar yaşatmasın. Her daim bizi şuurlu hareket eden erdemli kullarından etsin inşallah. Daha önceki dönemlere hiç değinmiyorum anlatmaya kalksak ansiklopedilere sığmaz. Bu ülke bundan önce ne çektiyse halkını, memleketini düşünmeyen, kendi nefsi hesabına hareket eden insanlardan çekti.
 
Kriz günlerinden, kaos günlerinden bugünü görmemiz hayal gibiydi. Ancak güzel ülkemin kıymetli insanları hiçbir zaman ümidini ve inancını yitirmedi.
 
Kendisine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı bile 5 yıl yaptırmayıp, İstanbul halkının 5 yıllığına oy verip  Belediye Başkanlığı görevine layık gördüğü Recep Tayyip Erdoğan'ı suçsuz ve haksız yere hapse attırdılar.
 
Ve hem İstanbul halkı hem de Türk insanı bu hizmet adamına sahip çıkıp büyük hizmet ağacının tohumunu atıp, halk hareketinin ışığını yaktılar.
 
AK günler böyle başladı.
 
Yokluklar, krizler, sıkıntılar, korkular ülkesi haline getirilen cennet vatanımız Türkiye'miz liderini seçti ve büyük Türkiye hayalinin temelleri atılmaya başladı.
 
Sizi rakamlarla sıkmayacağım. Sadece birkaç hususa değineceğim.
 
Sağlık, Eğitim, Ulaşım, Ekonomi, Turizm, Kadın Hakları, Engelliler için yapılanlar, Kentsel Dönüşüm, Bilim, Teknoloji, İstihdam vs. vs.
 
Saymakla bitiremeyeceğimiz daha neler neler. AK Parti Genel Merkezin ve Cumhurbaşkanlık web sitelerine girdiğinizde bu hizmetlerin ve daha burada sıralayamadığım yapılmış ve yapılmakta olan hizmetlerin detaylarını rakamlarıyla bulup nereden nereye geldiğimizi net bir şekilde görmüş oluruz.
 
Bazı hizmetleri satır başlarıyla aktarırsak;
 
Sağlıkta yapılan hizmetler devrim niteliğinde; SGK hizmetlerinden faydalanan bir kişi özel hastanelerden faydalanıyor hem de bir çok branşta fark bile ödemeden, hiçbir sgk mensubu eczanelerden ilaç alamazken yine bu dönemde rahatlıkla istediği eczaneden ilacını kolaylıkla alabiliyor.
 
Ulaşım hizmetleri uluslararası arenada bile kendisini ispatlamış, tarih yazmıştır. Uçaklar artık otobüs bileti fiyatına düşmüş, uçuş hatları hem iç hem de dış uçuşlarda çok büyük hizmetlere ulaşmış oldu. Yapılan kara taşımacılığının ve karayolu seyahatinin vazgeçilmez unsuru Otobanlar Cumhuriyet tarihimizin en pik yaptığı dönem olmuş, AK Parti dönemine kadar olan sürecin iki kat daha fazlası sadece 18 yılda yapılıp halkın hizmetine sunulmuş oldu. Artık trafik kazaları çok azaldı. Ulaşıma kalite ve güven hakim oldu.
 
Eğitimde kim derdi ki okullar açıldığında her öğrenci masasının üstünde okul kitapları hazır olur ve ücretsiz olarak hizmetine sunulur diye. Biz okul dönemlerimizde bırakın ücretsiz kitabı, paramızla gidip arayıp bulamazdık.
 
Daha neler neler...
 
Sevgi ve muhabbetle...
 
BEDİRHAN AKYOL - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.