Bedirhan AKYOL
Bedirhan AKYOL
Niyet hayırsa akibette hayır'dır
20 Mayıs 2020 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Gerçekten insanoğlunun doğuşundan vefatına kadar olan süreç detayıyla araştırılıp incelendiğinde ortaya bu sonuç çıkıyor... Film gibi yani...
 
Hayat kısa fakat yapılacaklar çok. Ama hep sonunda yarım kalan işler. Bunlar madem baştan belli ve bilinebiliyor o zaman yaşanmış hayatlardan örnek alıp yörüngemizi ona göre sağlam bir şekilde belirlememiz gerekiyor.
 
Kısacık hayata anlam katan ise güzel adımlar ve hayırlı eserler. İnsanlar evlendiklerinde yeni bir dünya kurarlar ve birçok hayal ve hedefler belirlenir kafasında ve ömür bu doğrultuda sürdürülür. Temeli olmayan inşa gibi olduğunda sıkıntılar ömür boyu sürer gider ancak yaşayan çınarların yaşanmışlıklarını bilip, onları örnek alıp, o doğrultuda gidersek aza hata az sıkıntı şeklinde ve büyük oranda da mutlulukla devamiyeti olur ve hatta bu güzellik ebedileşir.
 
Örnek hayatlar bizim için maddi-manevi büyük önem arzeder çünkü bizler attığımız adımların ileride nasıl neticeleneceğini kestiremeyiz birçok kez. Fakat bu badirelerden geçen örnek büyükler bizlere aynı pusula gibi doğru noktaya tas tamam ulaştırır.
 
Yollar bazen patika bazen en gebeli bazen de yokuş yukarı olsa bile onların tecrübeleri ve duaları bütün yolların hayra açılması ve güzel netice alınması açısından çok büyük anlam taşıyor.
 
Film gibi kısacık olan hayatımızı çok anlamlı hale getirebiliriz, gençliğimizi, evliliğimizi, dünya meşgalesinin yer aldığı tüm aşamaları hayır noktasında değerlendirip her yönüyle bereketlendirebiliriz.
 
Hani güzel bir söz vardır hepimizin bildiği "Niyet hayırsa akibette hayır'dır" diye...
 
Gelin hep güzel niyetlerle dolduralım dünyamızı, insanlara ve tüm yaşayan canlılara güzellikler aşılayalım. sevelim birbirimizi hem de çok sevelim, saygıyla birbirimize hep güzel gözle bakalım, hoşgörü hazinesini hiç esirgemeyelim birbirimizden.
 
Kısacık hayat bizim için cennete açılan ebedi kapının anahtarı olsun inşallah.
 
Ey her şeye kadir olan Allah'ım! Bizleri katında hep yücelt ve sana sevgiyle kanat çırpan kullarından et, bizi ebedi nimetlerinle rahmet hazinene daldır. Bize hiçbir zaman yanlış adım attırma. Amin...
 
BEDİRHAN AKYOL - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.