Bedirhan AKYOL
Bedirhan AKYOL
Nesillerimize sahip çıkmamız, geleceğimize, varlığımıza sonrasında da var olabilmemize vesile olacaktır
7 Mayıs 2020 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Olayları ve gelişmeleri değerlendirdiğimizde hep görünen boyutuyla ele alırız. Bu bizim toplumumuzda ve dünya genelinde de böyle maalesef.
 
Aslında olaylar ve gelişmeler bizi işin nedenlerini, öncesini, etken olan tüm unsurları analiz etmemize zorlaması gerekir. Tüm detayları masaya yatırıp geniş ufukla ve istişareyle hareket ettiğimizde öncesi hataların temel nedenlerini ve gelecekte olması muhtemel hataları yapmamızı önleme açısından çok mühimdir.
 
İnsanlar hastalandığında da durum böyle değil midir? Hastalığın teşhisi konulmadan önce etkenler, gelişmeler, ne neye etken olmuş ve hasar vermiş detaylı tahliller ve analizler, filmler, röntgenler sonucun en sağlıklı verilmesi ve tedavide kullanılacak ilaçların bu hastalığı tedavi etmesi anlamında ve hastalık iyileştikten sonra da bir daha bu hastalığa ve daha başka hastalıklara yakalanmamak için çok ciddi önem arz etmektedir.
 
Hem dünya insanları hem de ülkemizdeki yaşayan vatandaşlarımız en çok neslimizi yetiştirmekte eksiklik içerisindeyiz. Toplumda çocuk olması kavramı hep neslin devamı için önemli olarak ifade edilmiş, çocuğun başta doğumu arızalı düşüncelerle meydana gelmiştir. Halbuki şu temel olduğunda hem ebeveynler hem de yeni nesil ve gelecek nesiller en güzel değerlere ulaşmış olurlar, Bu nedir; Bizler geleceğimiz olan gençlerimizi evlatlarımızı o önemli değerlerimizi doğumlarından öncesinden başlayarak hayatları boyunca akıllarından çıkarmayacakları maddi ve manevi değerlerle donatmamız gerekir. Hayatın ne anlama geldiğini, neden yaratıldığımızı, yaşamdaki olması gereken gayeleri, insanlara ve memlekete en faydalı, en duyarlı insan olunması gerektiği, hayatın hep içerisinde insanlara sevginin, barışın, kardeşliğin, muhabbetin hakim olmasının hem nesillerin hem toplumların hem de ülkelerin varlığının temel taşları olduğunu beyinlere kazımalı ve bu doğrultuda yaşanmalı ve yaşatmalı.
 
Nesillerimize sahip çıkmamız, geleceğimize, varlığımıza sonrasında da var olabilmemize vesile olacaktır. Özellikle ebeveynlere ve toplumda önceliği olan insanlara düşen vazife yapılan tüm çalışmalarda, atılan tüm adımlarda önce gençlerimizi, çocuklarımızı düşünerek onları birinci sıraya koyarak adım atmalıyız. Empati dediğimiz unsuru hiçbir zaman kulak ardı etmemeliyiz.
 
Gelecekte var olabilmek ve lider ülke olmak istiyorsak geleceğimiz olan çocuklarımızı , gençlerimizi birinci sıraya koymalıyız.
 
BEDİRHAN AKYOL - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.