Ahmet AYDIN
Ahmet AYDIN
Referandum süreci
13 Mart 2017 Pazartesi / ahmetaydin@namehaber.com - Tüm Yazılar

Tabiiki Avrupa'nın hastalıklı ve ikircikli taraflı bakış açısına onay vericek değiliz.

Hollanda ve Almanya hükumetinin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendiye yaptıkları onur kırıcı ve demokratik teamüllere aykırıdır.

Bir ülke de yaşayan ve ırkdaşı bulunan ülkelere seçim ve miting havası anlamında kısıtlama getirebilir ancak yasaklıyamaz. Keyfi tutumu kabul edilemez ve ülke münasebetlerini negatif etkiler.

Başka bir durum Ülkenin geldiği nokta yani EVET diyenler ülke'nin milliyetçilik performansına bakarak mağduriyet yaklaşımına destek veriyor, HAYIR tercihinde bulunanlar kategorik olarak düşman safında yer aldığı ima edilip, tü kaka, hain ilan edilip en kötü biçimde damgalaniyor veyahut HAYIR tercihinde bulunanlar hayrı sadece salt Cumhurbaşkanı karşıtı ve hükümetin karşıtı olduğu parti anlayışıyla ilgili düşüncesiyle verebiliyor.

Doğrusu kim niye, ne için oy verdiğinin tam anlamıyla idrak etmiş değildir.

Böyle bir seçim sathi mahalli ne kadar makuldur?

Ülke vatandaşlarımızın tercihi iyiden iyiye inceleyip EVET ve HAYIR' anlamını herkesin sorgulaması gerekir.

Vicdani ve sosyal faydayı çağrıştıran, yasama ve yürütmeyi denetleyebilir kılan, yürütmeyi keyfi tutumu ile başbaşa bırakmayan, kollektif aklı baz alan, Milletvekili seçimi demokratik yol ve yöntemleriyle yani ön seçim veyahut delegelerin toplam oyuyla ortak havuzdan geçip demokratik yollarla seçilen, parti lider ve sultasının iki dudağı arasında kalmadan seçilen bir Vekil'mi YOKSA kendi oy tecihlerinizle belirlenen bir Vekil'mi tercih ederdiniz?

Parantez açıp bir soru sorsam bölgenizde bulunan Milletvekilerinden kaç kişiyi ismi ve künyesiyle birlikte sayayabilirsiniz? Yani biz asıllar Vekillerimizi ne kadar ayni ve yakıni tanıyoruz? Cevabı kendi kendinize verin, ne demek istediğimi çok net anladığınızı düşünüyorum. Sadece sizlerle, seçim zamanı gelince yanınıza uğruyorlar ve denetim ve şeffaflıktan uzak bir yapı önümüzde duruyor, parantezi kapatıyorum.

Son söz olarakta; vesayet yönetiminden uzak bir seçim sistemi ve Başkanlığa EVET diğerlerine HAYIR.

Seçim sizin, karar sizin, hayırlısı olsun.....Efendim....

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.