24.25. ve 26.Dönem Milletvekili Metin KÜLÜNK
24.25. ve 26.Dönem Milletvekili Metin KÜLÜNK
Dik duruşumuzu göstereceğiz
7 Ağustos 2018 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Ülkemiz ekonomisi son günlerde uluslararası operasyonlara maruz kalmaktadır. Bu operasyonlar milletimizin canını bir hayli sıkmaktadır. Gece yarılarında başlayan saldırılar ile TL'sının yabancı paralar karşısındaki değerini düşürmek için atak üstüne atak yapılmaktadır.
 
Başkanlık Sistemi'ne geçiş ile milletimiz tüm vesayet odaklarına önemli bir mesaj vermiştir. Artık eski Türkiye yok. Yeni bir Türkiye var. Yeni Türkiye her anlamda tam bağımsız olacaktır. Tam bağımsızlığa gidişte en önemli ayaklardan biri de ekonomik bağımsızlıktır.
 
Ekonomik bağımsızlığını kazanamamış, sıcak paraya sürekli muhtaç ülkeler siyasi anlamda da tam bağımsız olamazlar. Unutulmamalıdır ki, ekonomik bağımsızlığını kazanmış ülkeler hayli büyük sıkıntılardan, acı verici sınamalardan geçmişlerdir.
 
Ekonomik bağımsızlık için yola çıkanların büyük badirelere, her türlü saldırılara hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Sabır gereklidir. Sıkıntılar elbet yaşanacaktır ama bir süre sonra sıkıntılar kendiliğinden aşılacaktır. Ülkemizin önündeki yol da aynıdır.
 
Ekonomik kargaşa ve kriz en fazla panikten beslenir. Uluslararası ekonomik tetikçiler gece yarılarında Türk Lirası’na yaptıkları saldırılar ile insanlarımızı paniğe sevk etmeye çalışmaktadırlar. Bu tip durumlarda soğukkanlılığı korumak, sakin kalmak çok önemlidir.
 
Ülkemize karşı mali saldırı başlatan emperyalist odakların tek niyetlerinin sadece ekonomi üzerindeki vesayeti devam ettirmek olmadığı aşikârdır. Asıl amaçları ekonomik saldırılar ile panik ortamı oluşturarak, bu paniği toplumsal krize dönüştürmektir.
 
Toplumsal kriz ile birlikte belirli odakların vesayetçi kronik hastalıklarını tekrar nüksettirerek, Türkiye'yi hem ekonomik hem de siyasi bir istikrasızlık alanına çekmek istiyorlar. Bu noktada gerek yöneticilerin, gerekse de milletimizin hayli dikkatli olmaları şarttır.
 
15 Temmuz'u iyi okumak zorundayız. 15 Temmuz, bağımsızlık savaşında sadece bir cepheydi. Asıl büyük savaş çok cepheli ve uzun soluklu olarak halen en şedit haliyle devam etmektedir. Düşmanı tüm cephelerde dize getirmeden de bu savaş bitmeyecektir.
 
15 Temmuz cephesinde milletimizin tüm kazanımları aylardır süren büyük bir enformasyon ile çökertilmeye, milletimizin morali alt üst edilmeye çalışılmaktadır. Savaşın yeni cephesinde ise mali çöküntü havası oluşturmak bulunmaktadır.
 
Ülkemize karşı yürütülen ekonomik savaşa karşı da 15 Temmuz ruhu ile bir ve tek yürek olarak karşı durmak zorundayız. Tam bağımsızlık isteyen tüm millet evlatları bu kirli savaşa, bu savaştan nemalanmak isteyen vesayetçi odaklara karşı dik ve diri olmak durumundadır.
 
Birileri yüzyıl sonra yeniden Amerikan mandacılığını, İngiliz mandacılığını cilalanmış haliyle milletimize çözüm olarak sunmaya kalkmaktadırlar. Mandacı vesayet odaklarına karşı moral ve motivasyonumuzu kaybetmeden dik duruşumu göstermeliyiz.
 
Türk Milleti tarih boyunca büyük mücadele ve sınanmalardan geçmiştir. Bu ne ilk savaştır, ne de son olacaktır. Onlar üstümüze gelecekler ama biz milletçe Erzurum Kongresi ruhu ile "manda ve himaye kabul edilemez" diyerek dik duruşumuzu göstereceğiz.
 
Ekonomik saldırılara karşı, paniğe kapılmadan, kaos beklentisi içerisinde olanlara fırsat vermeden 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümeliyiz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında her alanda tam bağımsız bir Türkiye için bugün vereceğimiz savaş belirleyici olacaktır.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Reis Hürdolaş 17 Ekim 2018
Metin bey, sempozyumlarda gerçek İslamı ifade eden bazı hocalara karşı çarmıhı gererk mi dik duracaksınız? Ezotork hurafe ve esrarengiz inançlarını İslam diye pazarlayan Nurcu, Hüda vakfıcı, zübbelcisi, Adıyaman hermesçi grupların yanında yer alıp düşünce özgürlüğüne ortaçağın hristiyan dünyasının aratmayacak engizisyon mahkemeriyle hocaları susturmakla mı dik durcaksınız. Deve kuşu gibi başını kuma gömerek gelişmlara kör olmak dik durmak değil olsa olsa yamulmaktır. Yazık. At gözüyle politika ve siyaset yapanlar kuma değil ama tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gşdecekler vesselam