hilmisag
24,25 ve 26.Dönem Milletvekili Harun KARACA
24,25 ve 26.Dönem Milletvekili Harun KARACA
Başbakan, mitinglerle “millet”i hatırlattı!
21 Haziran 2013 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Türkiye’ye 20 gün boyunca 28 Şubat’ın siyasetteki, medyadaki ve sermayedeki aktörlerinin tekrar sahneye çıktığı bir oyun seyretti.
 
Gece yarılarına kadar komşusunun sınava girecek çocuğuna, hastasına, yaşlısına aldırmadan tencere tava çalan, çaldırılan insanlar gördük.
 
Pencerelerdeki bu gürültü kirliliğine kulaklarımız 28 Şubat ‘ın karanlık günlerinden alışkındı.
 
Ambulans, itfaiye ve yüzlerce polis araçlarının yakıldığını, halk otobüslerinin ve özel araçların ateşe verildiğine şahit olduk.
 
Çevrenin, havanın, yeşil alanların çiğnendiği, gürültü kirliliğinin zirve yaptığı bu oyunda bazı yerli basın organlarının ve yabancı medyanın baş çektiği dezenformasyon ve çarpıtmalarda provokatörlük yaptığını gördük.
 
***
 
Türkiye, tam da kanını emen IMF’yi kovmuşken, terör sorununun çözümüne odaklanmışken, şehit haberleri artık gelmiyorken, ekonomide dünyanın dikkatini çeken gelişmeler yaşanırken, tarihi ulaştırma yatırımları yapılırken yaşanan olaylar tüm toplumu çok gerdi.
 
Teröre varan olaylar, Türkiye'nin geleceğine kast eden bir operasyondu.
 
İçteki, dıştaki, siyasetteki, medyadaki, sermayedeki, sendikalardaki “derin” güçler solcularla, ulusalcılarla, marjinal gruplarla, banka ve holding sahipleri ile kol kola Türkiye'nin gidişine “dur” diyordu.
 
Görüntüsünden dolayı dindar olarak görülen başörtülü vatandaşlarımız vandalistlerin tacizine ve şiddetine uğradı. Başbakan’ın üslubundan şikayet edenler her duvara küfür dolu sözler yazdı, küfürlü sloganlar attı.
 
***
 
Bütün bunlar yaşanırken aydın geçinen bazı tipler milyonlarca insanda oluşan öfke, gerilim ve endişeyi umursamadı.
 
İşte bu noktada her zaman olduğu gibi halkından aldığı güçle yaşananlara rest çeken, insanları geleceğe umutla bakması için yüreklendiren, heyecanlandıran dünya lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, “Yalnız değilsiniz” diyerek milyonları alanlarda topladı.
 
***
 
AK Parti, Adana, Mersin ve Ankara'daki doğaçlama mitinglerin ardından Ankara ve İstanbul Kazlıçeşme’de milyonların sesini haykırdığı “Milli İradeye Saygı” mitingleri tertipledi.
 
Millet, Başbakan’a, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” mesajını coşkuyla verirken, Başbakan da insanlara, sadece ortalığı yakıp yıkanların değil halkın sahiplerinin de dimdik ayakta olduğunu gösterdi. Öyle ki Amerika’dan Avrupa’ya, Yemen’den Gazze’ye, Somali’den Makedonya’ya kadar tüm dünyada da insanlar Başbakan Erdoğan’ı destekleyen gösteriler yaptı.
 
***
 
Televizyonlardan, gazetelerden, sosyal medyadan gazeteciler ve akademisyenler, Gezi Parkı’ndaki çevreci eylemcilerin ve her tarafı yakıp yıkan vandalların psikolojisini anlamaktan bahsedip durdu. 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise her zaman olduğu gibi bu ülkenin ana damarını oluşturan milletin hissiyatını hatırlattı.
 
Çünkü bu ülke bugünlere kolay gelmedi…
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.