clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
24,25 ve 26.Dönem Milletvekili Harun KARACA
24,25 ve 26.Dönem Milletvekili Harun KARACA
Son ‘kapalı’ bayram olsun
13 Mayıs 2021 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ramazanı evlerimizde, çekirdek ailelerimizle ihya ettik. ‘Nerde eski ramazanlar’, ‘Nerde eski bayramlar’ diye geçmiş günleri yad edenlerin sitemleri son iki yıldır somut bir hale büründü. Ne ramazanlar eski ramazanlara benziyor ne de bayramlar eski bayramlar gibi.
Tüm insanlığı evlerine hapseden koronavirüs salgını, tabir yerinde ise ramazan ve bayram iklimlerimizi bahardan kışa çevirdi. Mayıs ayının, baharın kokusunu yüklenip bizlere getirdiği gibi bayramın da sağlık dolu güzel günlerin habercisi olmasını Cenab-ı Allah’tan (CC) diliyorum.
***
Bu zor günlerde tüm Müslümanlar avuçlarını semaya açıp yakardı: Allah'ım! Şüphesiz sen çok affedicisin, affetmeyi seversin. Bizleri bağışla!
Camilerimiz gibi sofralarımız da eksik kaldı bu sene. Dost sohbetlerinde muhabbet içinde oturulan iftar sofralarından mahrum kaldık. Ama yine de ramazanın rahmet iklimini kuşanarak bizleri bu zor zamanlarda bayrama eriştiren Rabbimize şükrediyoruz…
Bizim milletimizin en önemli özelliklerinden birisi, zor zamanlarda kenetlenmektir. En zor zamanlarda tüm farklılıklarımızı unutarak paylaşmaktır. Bu mübarek günlerde aç, açıkta kalan kimsesizleri unutmayalım. Bu imtihan günlerinde farklılıklarımızı değil bizi kardeş yapan, millet yapan birleştirici ruhumuzu hatırlayalım…
***
Her sene ramazan ayı geldiğinde Filistin’den gelen ‘zulüm’ haberleri bu sene de yüreklerimizi yaktı. Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa, maalesef bu sene de bayrama sayılı günler kala İsrail güçlerinin saldırısıyla çiğnendi.
Müslümanlar, dağılmış tespihin taneleri gibi darmadağınık oldukça İsrail’in zulmü devam edecektir. İslam dünyası, bu gerçeğe uyanmadıkça Aksa’nın, Kudüs’ün esareti bitmeyecektir.
Filistinli mazlumların ahını alan İsrail, tarihe “Zalim ve katil devlet” olarak geçmiştir.
Kudüs, kalbimizi titreten bir haykırıştır…
Unutulmasın ki zalimin zulmü varsa mazlumun Allah'ı vardır..
***
Ya Rabbi, bu mübarek günlerde bizleri de dua edenlerden, her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, cennetine girenlerden eyle! Allah’ım, yeryüzündeki tüm mazlumlara, darda kalanlara yardımlarını ulaştır…
Yüce Rabbimden, salgınların, savaşların, haksızlıkların olmadığı, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir dünya temenni ediyorum.
Bayramımız mübarek olsun…
 
HARUN KARACA - NAME HABER
 
AK PARTİ 24, 25 ve 26.DÖNEM İSTANBUL MİLLETVEKİLİ
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.