İşte AK Parti'nin Ümraniye Belediye Başkan Adayı
İşte AK Parti'nin Ümraniye Belediye Başkan Adayı
YEREL GÜNDEM / 2 Kasım 2013
www.namehaber.com Haber Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'un MART-2014 Yerel Seçimleri'nde "AK Parti'nin Muhtemel Ümraniye Belediye Başkanı Adayı" başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz...

Nisan-Mayıs aylarında siyasilerle yaptığımız çalışmalarda hep şunu ifade ettim; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MART-2014 Yerel Seçim çalışmaları bundan önceki seçimlerin aksine daha erkenden başlayacak,  Ağustos ve Eylül aylarında Başbakan Erdoğan büyük bir çalışma içerisine girecek ve sürecin Ekim ayında müracaatlarla seçim çalışmaları hızı tavan yapacak demiştik. Sonuç itibari ile Başbakan’ın 2020 Olimpiyatları için gittiği Arjantin’den dönüşünde uçakta yer alan gazetecilere ilk kamuoyu anketlerini yaptırdığını ve sonuçların masasının üstünde değerlendirmeyi beklediğini söylemişti. Sayın Başbakan bu süreçte startı Ağustos ayında kamuoyu anketleriyle başlattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karizması ile değil siyaseti nerde, ne zaman ve nasıl şekillendirdiğini çok iyi okuyarak değerlendirmek gerekir. Bu seçimlerde anket çalışmaları Başbakan için önem sıralamasında birinci sırada. Üç ayrı anket firmasına çapraz anket yaptırıp değerlendirmenin sağlıklı olmasının sağlamasını da yapmış oluyor. Bu anket firmalarını biliyorum fakat reklam olmaması için burada ifade etmeye gerek görmüyorum.

Evet dediğimiz gibi Başbakan Erdoğan bu seçimlerde üç defa anket yaptırıp, hangi İl’de ve hangi İlçe’de kimi aday yaparsam bir puan fazla oy kazandırır ona bakacak. Teşkilat içerisinde yapılan Temayül oylamaları tamamen bir gaz alma olayıdır. Sonuçları bundan önceki seçimlerde etkili oladığı gibi bu seçimde de çok kayda değer olmayacak. Nedenlerini yazmaya kalksam bir yazıyı bu konuya ayırmam gerekir, onun için çok detaya girmeyeceğim. Siyasetin içinde emek verenler ne demek istediğimi çok iyi anladılar zaten.

Kamuoyu araştırmaları neticesinde kim bir oy fazla partiye kazandıracaksa sayın Başbakan o ismi Belediye Başkan Adayı gösterecek ve bu seçim devrim niteliğinde kararların alındığı hiç kimsenin hesaba katamadığı bir tarzda şekillenecek seçim olacak.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYABİLİRSİNİZ:

http://www.namehaber.com/yazi/selcuk-yavuz/6386-ak-partinin-muhtemel-umraniye-belediye-baskan-adayi

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.