İşte AK Parti'nin Arnavutköy Belediye Başkan Adayı!
İşte AK Parti'nin Arnavutköy Belediye Başkan Adayı!
YEREL GÜNDEM / 29 Ekim 2013
www.namehaber.com Haber Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'un MART-2014 Yerel Seçimleri'nde "İşte AK Parti'nin Muhtemel Arnavutköy Belediye Başkanı Adayı" başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz...

İstanbul'un en çok önem verilen ilk iki İlçesinden birisi olan Arnavutköy'de seçmenin tercihine göre değerlendirdiğimizde bu İlçe AK Parti'nin oy deposu.

Arnavutköy İlçesi yüzölçümü olarak da İstanbul'un en büyük İlçesi. MART-2014 Yerel Seçimleri'nde oy oranını % 70'lere çıkartıp tekrar ve daha büyük bir halk desteği ile AK Parti burayı siyaseten kazanmak istiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ataşehir ve Arnavutköy İlçelerini bu dönemde büyük oy oranı ile kazanmak istiyor. Bu iki İlçeye büyük yatırım yapılıyor. Arnavutköy, 3.Havaalanı ve 3.Köprü projelerinde değerine değer katma noktasında tavan yaptı. Ayrıca Kanal İstanbul ve bir milyonluk yeni şehir projeleri de eklenince İstanbul'un en önemli iki İlçesinden biri pozisyonuna ulaştı.

Burada seçmen tercihine baktığımızda son iki seçimde tablo şöyle gerçekleşti;

2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti % 41.6 oy oranı ve 32.644 oy sayısı ile birinci olurken Milliyetçi Hareket Partisi % 15.2 oy oranı ve 11.896 oy sayısı ile ikinci oldu. Üçüncü Saadet Partisi'nin oy oranı % 12.8  olurken bu oranla 10.072 oy aldı. Demokratik Toplum Partisi % 11.8 oy oranı ve 9.244 oy sayısı ile dördüncü oldu. 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYABİLİRSİNİZ:

http://www.namehaber.com/yazi/selcuk-yavuz/6384-iste-ak-partinin-muhtemel-arnavutkoy-belediye-baskan-adayi

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.