bioreklamsol
biosag
bioreklam
İşte AK Parti'nin Silivri Belediye Başkan Adayı
İşte AK Parti'nin Silivri Belediye Başkan Adayı
YEREL GÜNDEM / 18 Eylül 2013
www.namehaber.com Haber Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'un MART-2014 Yerel Seçimleri'nde "İşte AK Parti'nin Muhtemel Silivri Belediye Başkanı Adayı" başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz...

Türkiye’nin birçok İl ve İlçelerinde 2009 Yerel Seçimlerinde ilginç sonuçlar ortaya çıkmıştı. Bu ilginç sonuçlardan biri de İstanbul’un şirin ilçelerinden biri olan Silivri’de gerçekleşti.

AK Parti Silivri’yi 2009 Yerel Seçimlerinde oyunu artırarak kaybetti. İstatistiklere baktığımızda AK Parti Silivri’de kaybetmesine rağmen oyunu bir önceki seçime göre artırmış. 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti Silivri’de %34.7 oy alıyor ve seçimi kazanıyor, 2009 Yerel Seçimlerinde ise %42 oy almasına rağmen seçimi kaybediyor.

Türkiye’nin bazı il ve ilçelerinde karşılaşılan MHP - CHP ittifakı, 2009 Yerel Seçimlerinde Silivri’de de yaşandı. Hatırlayacaksınız mutlaka CHP güçlü olduğu yerlerde MHP’nin desteğini alıp bazı bölgelerde seçimi kazanmış oldu. Aynı şekilde MHP güçlü olduğu yerlerde ise CHP’in desteğiyle bazı Belediye Başkanlıklarını kazanmış oldu.

Silivri gerçekten Antalya örneğinde olduğu gibi hizmet yapılmasına rağmen, hem yerelde hem de hükümet ölçeğinde ciddi projelerin uygulanır olmasına mukabil CHP-MHP ittifakı sonucu küçük oy farkı ile seçimi kaybetti.

Silivri, İstanbul’un küçük İlçeleri içerisinde en hızlı ve en fazla göç alan bölgesi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYABİLİRSİNİZ:

http://www.namehaber.com/yazi/selcuk-yavuz/5350-iste-ak-partinin-muhtemel-silivri-belediye-baskan-adayi

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.