Dr.Fatih Erbakan: Potansiyel Cumhurbaşkanı adayıyım
Dr.Fatih Erbakan: Potansiyel Cumhurbaşkanı adayıyım
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 4 Aralık 2019
İşte tüm detaylar...

Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden eski Başbakan rahmetli Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr.Fatih Erbakan, yeni kurduğu Yeniden Refah Partisi ile siyasete girdi.
 
Hakkındaki tüm soruları ve iddaları Gazeteci-Yazar Kemal Öztürk sordu, Dr.Fatih Erbakan cevapladı.
 
En çok tartışılan konuların başında, babasının genel başkanı olduğu Saadet Parti’inden neden ayrıldığı sorusu geliyordu. Dr.Fatih Erbakan, “Çünkü Milli görüş hareketinden saptılar, böyle temsil olmaz” diyerek oradan neden ayrıldığını açıklıyor. 
 
Erbakan ailesinin sistematik biçimde Saadet Partisi’nden dışlandığını, kendileriyle yakın olan insanların dışlandığını ve tecrit edildiğini iddia eden Dr.Fatih Erbakan’ın sözleri oldukça tartışma yaratacak boyutta.
 
Dr.Fatih Erbakan ayrıca Cumhurbaşkanlığına potansiyel aday olduğunu da açıklıkla dile getiriyor. Ekonomiden dış politikaya, yargıdan eğitime kadar bir çok konuda görüşlerini açıkladı, radikal çözüm yolları önerdi. 
 
Bir yılda 79 ilde, 700 ilçede örgütlendi, 150 bin üye yaptı ve siyasette ben de varım dedi. 
 
Babası gibi büyük bir etki yaratacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 
Dr.FATİH ERBAKAN KİMDİR?
 
1 Ocak 1979 tarihinde doğan Dr. Fatih Erbakan, Milli Görüş Lideri merhum Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın 3.çocuğudur.
 
Muhammed Ali Fatih Erbakan, ortaokul eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü üstün başarıyla bitirmiştir. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitmiş fakat annesi merhume Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kalmış ve lisans eğitimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora eğitimini alarak, DR. ünvanı almıştır.
 
Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Fazilet Partisi ve Saadet Partisinin özellikle gençlik çalışmalarında aktif görevler almıştır.
 
Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın vefatı sonrası, adına kurduğu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütmektedir.
 
23 Kasım 2018 Cuma günü 99 Kurucular Kurulu üyesi ile birlikte Yeniden Refah Partisi'ni kurmuştur.
 
İyi derecede İngilizce bilen Dr. Fatih Erbakan, evli ve iki çocuk babasıdır.

NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.