clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Ahmet Davutoğlu: Türkiye'nin batısında ne varsa, hangi imkan varsa doğusunda da olacak
Ahmet Davutoğlu: Türkiye'nin batısında ne varsa, hangi imkan varsa doğusunda da olacak
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 28 Temmuz 2020
İşte detaylar...
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ardahan'da sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. 
 
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yarın yapılacak partisinin il kongresine katılmak üzere gittiği Ardahan'da esnafı ziyaret etti.
 
Daha sonra Kura Nehri kıyısındaki bir tesiste STK ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Davutoğlu, burada yaptığı açıklamada, Ardahan'ın önemli potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyelin kendi iktidarlarıyla değerlendirileceğini ifade ederek "Toplumun huzura ihtiyacı var. 83 milyon ortak bu vatanın sahipleriyiz. Refahı halka yaymak için siyasetteyiz" dedi.
 
Ardahan'ı önemsediklerini belirten Davutoğlu, 67 ilde örgütlendiklerini, gözlerinin hep doğuda olduğunu vurguladı.
 
"ARDAHAN'IN SUYUNU İÇTİK BAŞBAKAN OLDUK"
 
Davutoğlu, yarın yapılacak kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek şöyle devam etti:
 
"Yarın Ardahan'dan bir ses vereceğiz ta Edirne'ye, Kura Nehri'nden Meriç Nehri'ne ses vereceğiz. Ve şunu diyeceğiz, 'Türkiye'nin batısında ne varsa, hangi imkan varsa doğusunda da olacak'. Buraları iyi bilirim, başbakan olmadan önce son ziyaretimi buraya yapmıştım. Yani Ardahan'ın suyunu içtik başbakan olduk. Kura Nehri'ne dokunduk, buralar bereketli topraklar."
 
Davutoğlu, Ardahan'da göçün durması gerektiğini, bunun da bereketli topraklarının değerlendirilmesiyle mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.