Fatma Bostan Ünsal: Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun parti kurması AK Parti iktidarına mâl olacak bir durumdur
Fatma Bostan Ünsal: Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun parti kurması AK Parti iktidarına mâl olacak bir durumdur
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 29 Kasım 2019
İşte detay...
Fatma Bostan Ünsal, AK Parti'den ayrılanları ve ayrılabilecekleri T24 Manşet'e yorumladı.
 
AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal, yeni parti çalışmaları nedeniyle AK Parti'den ayrılanlar ve ayrılabilecekler hakkında, "Alacakları kamuoyu desteği AK Parti iktidarına mâl olur" dedi.
 
"AK Parti'den daha önce ayrılanlar olmuştu. İdris Naim Şahin ve Abdüllatif Şener' de olduğu gibi. Onlar küçük kalmışlardı" diyen Bostan, "Fakat bu yeni oluşumları bu ikisiyle karşılaştırmak doğru olmaz. Çünkü bu iki oluşum da üç dört yıllık bir arka planın üzerine olmuştur" ifadelerini kullandı. 
 
Bostan söz konusu ayrılıklarla ilgili olarak, Demokrat Parti'nin CHP'den ayrılmış olmasına atıf yaptı ve "Etki olarak da ona benzer diye düşünüyorum. İki partinin de desteği çok büyük miktarda olmayabilir. Fakat AK Parti'den kayacak çok küçük bir kamuoyu desteği bile çok büyük değişikliklere sebep olacaktır" ifadelerini kullandı.
 
Fatma Bostan Ünsal, "Kamuoyu araştırmalarından öğreniyoruz ki, iki kanadı da düşündüğümüzde yüzde 15, yüzde 20 civarında destek kaybı olacaktır. Bu AK Parti iktidarına mâl olacak bir durumdur" diye konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.