hilmisol
hilmisag
hilmiust
Mehmet Şimşek'den Ali Babacan ile birlikte hareket edecekmisiniz sorusuna: Zamanı gelince konuşuruz
Mehmet Şimşek'den Ali Babacan ile birlikte hareket edecekmisiniz sorusuna: Zamanı gelince konuşuruz
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 10 Temmuz 2019
İşte tüm detaylar...
Ekonomiden sorumlu eski Bakanlardan ve eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, parti kurması beklenen Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği şeklinde yer alan yorumlara ilişkin soruya, "zamanı gelince konuşuruz" diye yanıt verdi.
 
SASA tarafından düzenlenen basın toplantısında Reuters'ın "Babacan ile birlikte hareket edebileceğiniz şeklinde yorumlar var, ne diyorsunuz?" şeklindeki sorusuna Şimşek, "Zamanı gelince konuşuruz" yanıtını verdi.
 
Bir süredir yeni bir parti kuracağı yönünde hakkında haberlerin yayınlandığı AK Parti Kurucu Üyesi Ali Babacan, partinin kurucu üyeliğinden 8 Temmuz'da istifa etmişti.
 
Yaptığı yazılı açıklamada Ali Babacan, "Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir, ben ve pek çok arkadaşım böyle bir çalışma için büyük ve tarihi bir sorumluluk hissetmekteyiz" demişti.
 
AK Parti'den ayrılıp yeni parti kurma çalışmaları yürütenlere yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ise AK Parti'li vekillerin yeni bir parti kurma çalışmasının söz konusu olmadığını, kendileri ile birlikte yürüyenlerin dava arkadaşları olduğunu, olmayanların ise kendi yoluna gideceğini söylemişti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.