DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakcı bugün saat 22.00'da canlı yayında
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakcı bugün saat 22.00'da canlı yayında
TV / 6 Ocak 2021
İşte tüm detaylar...

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı 6 Ocak Çarşamba (bugün) saat 22.00’de TV5’te Abdullah Aydın Demir ile ‘Bir Düşünmek Lazım’ programının konuğu olacak, gündemi değerlendirecek..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elazığ, Ekonomist
 
1962 Yılında Elazığ'da doğdu.
 
Elazığ Lisesini bitirdikten sonra 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 1989-1991 yılları arasında A.B.D.'nde Michigan State Üniversitesi Ekonomi bölümünde yüksek lisans eğitimini yüksek başarı derecesiyle  tamamladı.
 
Kamu görevine Devlet Planlama Teşkilatında 1986 yılında başladı. Mayıs 1994 - Aralık 2000 tarihleri arasında Devlet Planlama Teşkilatında Konjonktür Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Aralık 2000'de atandığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Ekonomik Değerlendirmeler Dairesi Başkanı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu İkinci Başkanı olarak görev yaptı..
 
2003-2014 Yılları arasında Hazine Müsteşarı olarak görev yaptı. Bu dönemde, Finansal İstikrar Komitesi, Tarımsal Destekleme Yönlendirme Kurulu, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu gibi çok sayıda kurul ve komitede üyelik yaptı.
 
Dünya Bankası ve diğer çok taraflı kalkınma bankalarında Türkiye’yi Guvernör olarak temsil etti. İslam Kalkınma Bankası ve yan kuruluşlarının Yönetim Kurullarında İcra Direktörü görevinde bulundu.
 
2014-2016 Yıllarında Washington’da Türkiye ve yedi Doğu ve Orta Avrupa Ülkesini temsilen Uluslararası Para Fonu İcra Direktörleri Kurulu’nda İcra Direktörü olarak görev yaptı.
 
2017-2019 Yıllarında Cidde’de İslam Kalkınma Bankasında “Başkan Özel Danışmanı” olarak çalıştı.
 
Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.