bioreklamsol
biosag
bioreklam
Bu Tarz Benim yarışmasında canlı yayın skandalı
Bu Tarz Benim yarışmasında canlı yayın skandalı
TV / 22 Aralık 2014
Bu Tarz Benim yarışması final bölümüyle ekranlara veda etti. Ancak canlı yayımlanacağı duyurulan program banttan verildi.
Show TV’nin yarışması Bu Tarz Benim sezon finalini yaptı. Canlı yayınlanacağı beklenen ve izleyicilerden de SMS sistemi ile oy istenen programın paket olarak (banttan) yayımlandığı anlaşıldı. Bu Tarz Benim yarışmasında sadece birincinin açıklandığı bölüm 15 dakika canlı yayınlandı. Jüri, eski yarışmacılar ve seyirci canlı yayında yoktu. Canlı yayın esnasında Nur Yerlitaş başka bir mekanda kahve içerken fotoğrafını paylaştı. Sosyal medyada kanala tepki yağdı.
 
Bu Tarz Benim yarışmasının finali televizyonculuk tarihinde eşine az rastlanır bir skandala sahne oldu.  Yarışmanın yayınlandığı Show TV bir hafta boyunca cumartesi akşamı saat 20.00′da final gecesinin canlı yayınlanacağını duyurdu. Yarışmanın finalinde yarışmacıları destekleyenlerin SMS ile de oy vereceği açıklandı. Ancak final gecesi gece yarısına kadar banttan yayınlandı. Bant yayında yarışmacıların destekçilerinden sürekli SMS atmaları istendi. Yayın banttan devam ederken sosyal medyada canlı yayın konusunda adeta infial yaşandı.
Yarışmacılar için SMS oyu atanların mesajları geri dönerken, böyle bir munara olmadığına ilişkin uyarı mesajları geldi. Yarışmacıların fanlarının forumlarında bu duruma büyük tepki gösterildi.
 
Bant yayında elenen yarışmacılar, seyirci ve jüri tam kadro ekranda görünürken, gece yarısı başlayan canlı yayında ne jüri, ne seyirci ne de eski yarışmacılar stüdyoda yer almadı. Sadece Bu Tarz Benim’in sunucusu Öykü Sertel, yarışmacılar Aycan-Nurcan Şencan kardeşler, Ezgi Baylar ve Ayşenur Balcı stüdyoya geldi. Jüri üyelerinden ise kimse katılmadı. Finali Aycan-Nurcan Şencan ikiz kardeşler kazandı.
 
NUR YERLİTAŞ EVİNDEN İZLEDİ
 
Jüri üyelerinden Nur Yerlitaş ise yayın esnasında Instagram hesabından bir mekanda kahve içerken fotoğrafını paylaştı Yerlitaş’ın takipçileri arasında tartışmaya yol açan bu fotoğraf üzerine programın canlı yayınlanmadığını anlayan kimi Instagram kullanıcıları kanala büyük tepki gösterdi.
 
BU TARZ BENİM’İN BİRİNCİSİ AYCAN-NURCAN KARDEŞLER
 
Bu Tarz Benimin birincisi kim oldu sorusunun yanıtını veren final gecesinde kazanan isim Aycan ve Nurcan Şencan ikizleri oldu. Bu Tarz Benim birincisi ikizler 100 bin liralık büyük ödülü aldı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.