hilmisol
hilmisag
hilmiust
BERAAT gecesi duası
BERAAT gecesi duası
TÜRKİYE / 7 Nisan 2020
Yazarımız Dr.Arif Arslan'ın kaleminden...
Allah'ım! 
 
Bu gece kullarının, rızkı, eceli ve kaderi hakkında hüküm verip takdir buyurduğun gecedir. Kimlerin öleceğine, kimleri rızıklandıracağına, kimlerin rızkını daraltıp kimlerinkini genişleteceğine ve dünyada neler olup biteceğine, kimleri hayra, kimleri belaya maruz kılacağına, kimleri cehennemden âzâd edip cennetine dahil edeceğine karar verdiğin gecedir.
 
Bizler, sana inanmış kulların olarak, bu geceyi tes'îd etmek için huzuruna gelip dua ediyoruz. Beni ve bütün müminler olarak bizi, şakiler (talihsiz, cehennemlik) defterinde isek, oradan silip saîdler (talihliler ve cennetlikler) defterine yazmanı diliyoruz. 
 
Kabul eyle Allah'ım!
 
Rızkını daraltıp kıstıkların defterinde isek oradan silip rızkını bollaştırıp genişlettiğin kulların arasına yazmanı diliyoruz. 
 
Kabul eyle Allah'ım!
 
Ecelini takdir edip ölümüne karar verdiğin kulların arasında yazdınsa, bizi oradan silerek hayırlı ve uzun ömürler verdiğin sâlih kulların arasına dahil eyle ya Rabbi!
 
Ülkesine şer ve bela isabet edecekler listesine yazdınsa oradan da silip hayır ve bereket verdiğin ülkeler listesine dahil eyle! Bizi birlik beraberlik, sulh ve selamet içinde, kardeşçe yaşamaya muvaffak eyle Allah'ım.
 
Hatalarımız ve günahlarımız yüzünden başımıza bela olan şu korona virüsünden bizleri halas eyle Allah'ım. Dertlilerimize deva, hastalarımıza şifa, borçlularımıza eda ihsan eyle ya Rahman ya Rahim!
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.