Fikr-i Asım nedir? diye soranlara, Genel Başkan Hasan Türksel'den muhteşem cevap
Fikr-i Asım nedir? diye soranlara, Genel Başkan Hasan Türksel'den muhteşem cevap
TÜRKİYE / 22 Eylül 2018
İşte tüm detaylar...
3 Milyona yaklaşan üyesiyle Türkiye'nin en büyük STK'sı olan Fikr-i Asım Derneği'nin Genel Başkanı, NAME HABER Yazarımız Hasan Türksel'den Fikr-i Asım nedir? diye soranlara muhteşem cevap.
 
İşte Genel Başkan Hasan Türksel'in yaptığı açıklama:
 
Al Bayrağın dalgalandığı her yerde biz varız.
 
Fikr-i Asım bir sevdadır.
 
Bu sevda vatan, ümmet, millet sevdasıdır.
 
Milletin dertleriyle dertlenen vatanın birliği ve bütünlüğü için gece, gündüz demeden kendi imkânlarını seferber eden, çıkar menfaat gözetmeden Devletinin bekası için, bilhassa Allah rızası için Haydi Bismillah diye yola çıkan, yetimin, mazlumun yanında yer alan yerli ve milli olan Osmanlı Ahlakını, Osmanlı Kültürünü ve yaşayış tarzını benimseyen, vatanını milletini Bayrağını seven, vatanı milleti ay yıldızlı bayrağı için seve seve canını vermeye hazır olan, son nefesinde dahi vatanını düşünen, küçük hesaplarla kafasını yormayan, darda kaldığı zaman HasbinAllah diyerek Yalnızca Yaradan’a sığınan halkın ta kendisidir. 
 
Fikr-i Asım; Dini ve Milli değerlerine Bağlı, dürüst, Ahlaklı, Sağlam karakterli ve sağlam iradesi olan kendini geliştiren, bilinçlenen ve bilinçlendiren, diniyle, diliyle, kültürü ile sanat ve düşünceleriyle, eğitimiyle toplumu bütünleştiren bu yolda ilerleyen halkın ta kendisidir, Asım’ın nesli olan Fikr-i Asım.
 
Allah aşkıyla yanan yürek şahadeti şerbet diye içer.
 
Şahadet için tankı dahi ezerde geçer.
 
Aşk’la sevdayla bağlanan yürek, dağları delerde geçer, kendi özünde olan imanla yoğrulmuş yaşam tarzını benimseyen halkın ta kendisidir.
 
Fikri Asım Hareketi Genel Başkanı Hasan Türksel
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.