Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırda bulunan askerlere hitap etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırda bulunan askerlere hitap etti
TÜRKİYE / 26 Ocak 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2. Ordu’nun Hatay’daki Harekat Merkezi’nde görev yapan askerlere hitap etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akşam Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Hatay'daki Harekat Merkezi'ne yaptığı ziyarette, Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi aldı.
 
Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2. Ordu'nun Hatay'daki Harekat Merkezi'nde görev yapan askerlere hitaben yaptığı konuşmada, ulusal güvenliği sağlama nedeniyle Afrin’de gerçekleştirilen operasyonun bölgeyi terör unsurlarından temizlemeyi amaçladığına dikkati çekti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulvi bir görev icra ettiklerini hatırlattığı askerlere başarı dileklerini de iletti.
 
“NETİCE ALINANA DEK SÜRECEK"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra da harekatla ilgili daha detaylı bilgiler aldığı toplantı esnasında, video konferans aracılığıyla Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Eskişehir Muharebe Üs Komutanlığındaki harekat merkezleriyle canlı bağlantılar gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans aracılığıyla yaptığı hitapta da Zeytin Dalı Harekatı'nın netice alınana dek süreceğini vurguladı.
 
Erdoğan, harekat merkezinde kendisini bekleyen askerlere "İyi akşamlar, nasılsınız" dedi. Askerler de kendisine "Sağol" karşılığını verdi.
 
 "ADETA YENİDEN BİR TARİH İNŞA EDİYORSUNUZ"
 
Daha sonra harekat merkezindeki askerlere hitap eden Erdoğan, sözlerine "Değerli arkadaşlar, öncelikle sizleri bu Afrin harekatının 6'ıncı gününde şahsım ve milletim adına en kalbi duygularla selamlıyorum." diyerek başladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Sizler, şu anda attığınız adımla, atacağımız adımlarla gerçekten milletimiz için adeta yeniden bir tarih inşa ediyorsunuz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah. Rabbim gücünüzü, gücümüzü artırsın diyorum. Sizleri tekrar şahsım ve milletim adına en kalbi duygularla selamlıyorum. Sağolun var olun."
 
Erdoğan, daha sonra harekatla ilgili daha detaylı bilgiler aldığı toplantı esnasında, video konferans aracılığıyla Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Eskişehir Muharebe Üs Komutanlığındaki harekat merkezleriyle canlı bağlantılar gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar başta olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hatay Valisi Erdal Ata da refakat etti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.