AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: 28 Şubat Türkiye için çok zorlu bir süreç oldu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: 28 Şubat Türkiye için çok zorlu bir süreç oldu
TÜRKİYE / 4 Ocak 2018
Dr.Ravza Kavakcı Kan, Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nu ziyaret etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, 28 Şubat sürecinde mahkum olanlarla görüştü.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, cezaevindeki mahkumları ziyaret etmek ve cezaevi şartlarını görmek için Bolu'ya geldiklerini söyledi. Özellikle 28 Şubat'ın yıl dönümünün yaklaştığı bugünlerde 28 Şubat sürecinde mahkum olanları ziyaret etmek istediklerini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, şunları kaydetti:
 
"Bu süreçte mahkum olmuş kardeşlerimizi ziyaret edip onlarla dertleşmek, hasbihal etmek istiyoruz. İnşallah ziyaretimiz hayırlara vesile olur. İnsan Hakları Başkanlığı olarak rutin yaptığımız ziyaretlerden birisini gerçekleştirdik. 28 Şubat kararlarıyla mahkum olan kardeşlerimizi ziyarete geldik. Onlarla biraz hasbihal ettik, dertleştik. Yaşamış oldukları o zorlu süreci beraber tekrar hatırladık. 28 Şubat'ın sembol isimlerinden Yakup Köse ile aynı suçlama ile Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda yatmış bazı kişiler de bize eşlik etti. Onlar da 28 Şubat dönemini en ağır şekilde yaşadı."
 
Halen cezaevinde bulunanlar için neler yapılabileceğini değerlendirdiklerini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, 28 Şubat'ın Türkiye için çok zorlu bir süreç olduğunu aktardı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, "İnsanların 'irticacı' diye etiketlendiği, genç yaştaki çocukların insan hakları ihlaline uğradığı ve hapse atıldığı, başörtülü kızların sokaklarda sürüklendiği, insanların hayatlarının üzerinden silindir gibi geçildiği bir dönemdi. 28 Şubat dönemiyle bu süreçle yüzleşiyoruz ve sürmekte olan mağduriyetler varsa bunları hukuk çerçevesinde ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu manada bizim için verimli bir ziyaret oldu" diye konuştu. 
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, cezaevinde bulunan 28 Şubat mağdurlarının tahliyeleriyle ilgili hukukçularla konuşup istişare etmeleri gerektiğini anlatarak, cezaevinde bulunanların tekrar yargılanmaları konusunda neler yapılabilir konusunda çalışma gerçekleştireceklerini bildirdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.