AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Gönüller arası köprü kuranlar arasında hiçbir engel olmaz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Gönüller arası köprü kuranlar arasında hiçbir engel olmaz
TÜRKİYE / 30 Aralık 2017
İşte haberin tüm detayı...
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, “Gönülden engelli olmadığımız sürece birbirimizden farkımız yoktur. Gönüller arası köprü kuranlar arasında hiçbir engel olmaz” dedi.
AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından, engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye edildi.
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen programa; AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanı Habibe Çiftcioğlu Başer, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı'nın Komisyon Üyeleri, Filistin direnişinin sembol isimlerinden Down Sendromlu Muhammed et-Tavil ve engelli vatandaşlar ile yakınları katıldı.
Faaliyetleriyle sosyal sorumluluk projelerinde yer alan ve yardım kampanyaları düzenleyen AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı, ‘Engelsiz Yaşam Fuarı’nda çekilişle belirlenen 33 engelli vatandaş için hazırlanan tekerlekli sandalyelerin hediye takdimini yaptı.
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanı Habibe Çiftcioğlu Başer;
 
“AK Parti kuruluşundan bugüne her zaman ihtiyaç sahiplerinin, mazlumların ve engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur. Bu bilinçle yaraları sarmak için çalışmaktayız. Programın yapımında katkılarından ötürü Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.
ASLINDA ENGEL DENEN BİRŞEY OLMADIĞINA BEN İNANIYORUM
 
Törende bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Aslında engel denen bir şeyin olduğuna ben inanmıyorum. Eğer bizler sorumlu olanlar engelleri kaldırmış olsa hiçbir kimse yaşantısında, hayatında engelle karşılaşmamış olsa herhalde engelli denmez. Engel esas o insanların yaşayışında hayatın kolaylaştırılmasında zorluklarla karşılaştığı engelleri kaldıramayanlardır" dedi.
KUDÜS BİZLER İÇİN KIYMETLİDİR
 
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın konuşmasının ardından programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci;
 
“Geldiniz sofralarımızı bereketlendirdiniz. Her birinize yürekten teşekkür ediyorum. Filistinli Down Sendromlu Muhammed kardeşim ailesiyle birlikte bizim onur konuklarımızdır. Kudüs bizler için kıymetlidir. Kudüs’ü savunmak, bu ümmetin izzetini, haysiyetini, namusunu savunmaktır. Kudüs demek, İstanbul demektir, Ankara demektir. Kudüs demek, Mekke ve Medine demektir. Kudüs demek Şam, Tahran ve Bosna demektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın dünyayı ayağa kaldırışı ve dik duruşu Kudüs için Müslümanlar için anlamlıdır. Muhammed’i yakalayıp, işkence yapıp cezaevine koydular. Filistin’e zulmettiler. Orada akan her bir damla kanın ve gözyaşının ümmet coğrafyası için anlamı büyüktür” dedi.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“İsrail’i bu topraklarda 1948’de kuranlar ve onu büyütmek için çalışanlar yıllardır bu topraklarda zulüm yapıyorlar. Kan ve gözyaşı döküyorlar. Karşımızda, Kudüs’ü İsrail’in başkenti yaparak elimizden almaya çalışan bir batı var. ABD’nin aldığı ve bizim yok saydığımız karar sonrası, İstanbul adeta ümmetin başkenti oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatındaki 57 ülkeyi topladı. Bu toplantı dünyaya şunu gösterdi. İslam ülkeleri bir ve beraber hareket edebilirlerse, mezhep, meşrep ve ırk ayrımına gitmeden, adeta birbirine kenetlenmiş tuğlalar gibi bir ve beraber olabilirlersek bu coğrafyada hiç kimse Müslümanların kanını akıtamaz. Muhammed ile Sayın Cumhurbaşkanımız birlikteyken yaptığı açıklamada ‘Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir’ dedi. Önce iğneyi kendimize batırmalıyız. Eğer Kudüs bütün Müslümanların kırmızı çizgisi olursa İstanbul’da daha rahat yaşarız. Eğer Müslümanlar birbiriyle kucaklaşabilirse ümmet coğrafyasındaki bütün sorunlar çözülür.”
HAYAT BİR İMTİHAN
 
Gönüller arası köprü kuranlar arasında hiçbir engel olmadığını vurgulayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci;
 
“Hayat bir imtihan ve yarın başımıza ne geleceği bilemiyoruz. Ülkemizde 8.5 milyon engelli kardeşim var. Bizler, her birimiz aslında engelli adayıyız. Rabbimizin bize verdiği en büyük nimet insan olmak ve Allah’ı bilmektir. Bizler sadece bu coğrafya için düşünüp çalışmıyoruz. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, bütün engelli kardeşlerimi AK Parti kucaklamıştır. İstanbul’da herhangi bir ilçemizde, engelli kardeşlerimizle ilgili yapılan çalışma CHP’nin toplam Türkiye’de yaptığı hizmete bedeldir. Yüce Allah Kur'an-ı Kerim’de buyuruyor: ‘Onların gözleri var, gözmezler. Kulakları var, işitmezler’. Rabbim bizleri böyle engellilerden eylemesin. Hepimiz bu coğrafyanın çocuklarıyız. Gerçekten gönülden engelli olmadığımız sürece aslında farkımız yok. Gönüller arası köprü kuranlar arasında hiçbir engel yoktur. Bizler bu engelleri İstanbul’da kaldırmaya devam edeceğiz. Bu toplumun derdiyle dertlenmeyen bu milletin bir ferdi olamaz. Devletimiz bu anlamda sizlerin yanındadır. 2001 yılında ülkemizde engellinin adı bile yoktu. Sizlere hak ettiğiniz değeri vererek toplumun öncü bireyleri olmanızın önünü açmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler sizi Allah için seviyoruz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın. Bağcılar Belediye Başkanımıza yapmış olduğu destekten ötürü teşekkür ediyorum. Filistin direnişinin sembol isimlerinden Down Sendromlu Muhammed kardeşime de teşekkür ediyorum” dedi.
Down Sendromlu Muhammed et-Tavil yaptığı teşekkür konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci’ye, misafirperverliklerinden ötürü ve Filistin davasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimin ardından sona erdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.