KızılayAvrasya, Muharrem Kaşıtoğlu'nun moderatörlüğünde, Kızılay Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık'ı ağırladı
KızılayAvrasya, Muharrem Kaşıtoğlu'nun moderatörlüğünde, Kızılay Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık'ı ağırladı
TÜRKİYE / 16 Aralık 2017
İşte haberin tüm detayı...

Kızılay Avrasya şubesi, dünya iyilik hareketinin öncü kuruluşu Türk Kızılayı ve Kızılhaç Kızılay Federasyonu Başkan Yardımcısı Dr.Kerem Kınık'ı, "örnek hayatlar, önder insanlar" konulu sohbet toplantısının konuşmacısı olarak ağırladı.

Sabah 10.00'da kahvaltı ile başlayan program yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

Programın özel konuğu ve konuşmacısı Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık oldu.

Türk Kızılay'ının büyük hizmetler gerçekleştiren şubelerinden olan Kızılay Avrasya şubesinin yönetim kadrosu, burs alarak okuyup mezun olan öğrenciler, Türkiye'nin en önemli iş adamlarından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kırk yıllık yol arkadaşı, Kızılay Avrasya şubesinin kurucularından Remzi Gür, sağlık alanında eğitim gören ve Kızılay Avrasya şubesinin burs verdiği yüz kadar öğrenci ve NAME MEDYA & NAME HABER Yönetim Kurulu Başkanımız Selçuk Yavuz da misafirler arasında yer aldı.

Açılış ve hogeldin konuşmasını Kızılay Avrasya şubesi Başkanı Saadettin Çay yaptı.

Başkan Saadettin Çay, Kızılay Avrasya şubesinin bu zamana kadar yaptığı yurtiçi ve yurt hizmetlerden ve 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasında Kızılay Avrasya'nın iki gazisi olduğunu aktardı. Ramazan'da sınır ötesinde her gün iftar ve sahur hizmeti yapılan İdlip'ten, Kastamonu'da yapılan yurttan, yurt içinde ve yurtdışında yapılan burs, gıda, kıyafet ve birçok hizmetten bahsetti.

Başkan Saadettin Çay daha sonra mikrofunu BaşkanVekili ve Türk siyasetinin önemli isimlerinden, Beykozluların sevgisine mazhar olmuş Muharrem Kaşıtoğlu'na bıraktı.

Programın moderatörlüğünü yapan 15 Temmuz Gazisi Muharrem Kaşıtoğlu, misafir koltuğunda ağırladığı Dr.Kerem Kınık'a öenmli ve merak edilen sorular yöneltti.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık, göreve geldiğinden bu zamana kadar yapılan hizmetlerden detaylı bir şekilde bahsetti ve sağlık sektöründe mezun olduktan sonra görev alacak bursiyer öğrencilerin sorularını yanıtladı, tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı.

Muharrem Kaşıtoğlu konuk Dr.Kerem Kınık'a, Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ile yaşamış unutamadığı anıarından bahsetmesini istedi. Dr.Kerem Kınık hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de başka unutulmaz güzellikteki anılarını misafirlere aktardı.

Muharrem Kaşıtoğlu daha sonra iş adamı ve Kızılay Avrasya'nın kurucularından olan Remzi Gür'ü, büyük tecrübelerinden ve tavsiyelerinden gençlerin, tüm misafirlerin istifadesi adına sohbet masasına davet etti.

Remzi Gür de yaşadığı, herkesin örnek alacağı önemli anılarından bahsetti. Gençlere ve misafirlere hayati noktada önem arzeden tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık'a günün anısına Kızılay Avrasya şubesinin gençlik kolları temsilcilerinin sürpriz hediyesi takdim edildi.

Tarihe not düşülecek kadar ehemmiyette gerçekleştirilen program Başkan Saadettin Çay'ın kapanış konuşmasının ardından son buldu.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.