clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
BağYurdu Vakfı 50.000 TL'lik bağış çekini, KızılayAvrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay’a teslim etti
BağYurdu Vakfı 50.000 TL'lik bağış çekini, KızılayAvrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay’a teslim etti
TÜRKİYE / 4 Ekim 2017
Türk Kızılay’ının “ARAKAN KAN AĞLIYOR” Kampanyasına BağYurdu Vakfından anlamlı destek.
Bu güne kadar yurtiçinde ve yurtdışında çok anlamlı iyiliklere imza atan Saadettin Çay'ın başkanlığını yaptığı Kızılay Avrasya Şubesi ARAKAN için bağışçılarından anlamlı yardımlar almaya devam ediyor.
 
BağYurdu Vakfı’nın kısa süre içinde topladığı 50.000 TL'lik bağış çeki, KızılayAvrasya Şubesi'nin İmes Sanayi Sitesindeki Eğitim ve Lojistik Merkezi'nde gerçekleşen törende KızılayAvrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay’a teslim edildi.
 
Törende duygularını ifade eden başkan Saadettin Çay;
 
“Arakan'da akan her damla kan, insanlığın yüreğini sızlatıyor. Bu millet dünyanın neresinde bir mazlumun iniltisini duysa oraya koşar, nerede bir mahzun gönül varsa, O’nun başını okşar. Bugün milletimizin merhamet eli olan Kızılay’ımız da Arakan'da yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak bu milletin gönlünden kopanları oradaki mazlum ve mağdurlara ulaştırmakta. Türk milleti olarak bütün dünya Arakan’a gözlerini kapatsa bile sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve bu necip millet gözlerini kapatamaz. Somali’ye, Gazze’ye, Yemen'e, Bosna’ya, Pakistan’a gözlerimizi yummadığımız gibi, Arakan’a da yummayız. Bugün BağYurdu Vakfı ve değerli yönetim kurulu üyeleri Arakan’a CAN olma duyarlılığı gösterdiler. Anadolu’nun bağrı, Konya’nın Bozkır ilçesinden BağYurdu Vakfının kıymetli başkanı değerli büyüğümüz sayın Kemal Çelik ve yönetimine Arakan’a yaptıkları bağış için teşekkür ediyoruz. Zorda kalanların imdadına yetişen bu değerli vakfımızın üyelerine Allah darlık göstermesin, işlerini ve kazançlarını bereketlendirsin” dedi.
 
Törende söz alan Konsiyad ve BağYurdu Vakfı başkanı iş adamı Kemal Çelik ise;
 
"TürkKızılayı'nın yaptığı güzel hizmetlere teşekkür ederken, vakıflarının yaptığı güzel hizmetleri ve önümüzdeki günlerde yapmayı planladıkları "Yaşlı Bakım Konuk Evi Projesi"ni anlattı. Ayrıca iş dünyası olarak her platformda hayır hizmetlerine koşulması gerektiğini" ifade etti.
 
Vakıf yönetim kurulu üyesi ve iş adamı Şükrü Tok ise;
 
"Kızılay’ın güzel hizmetlerinde bir nefer olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, KızılayAvrasya Şubesi'nin İdlip’te vermiş olduğu Ramazan iftar ve sahurları ile yapılan hizmetin ne kadar yüce olduğunu" ifade etti.
Törende, BağYurdu Vakfı başkanı Kemal Çelik ve yönetim kurulu üyeleri toplanan 50.000 TL'lik bağış çekini KızılayAvrasya Şubesi başkanı Saadettin Çay’a teslim etti.  KızılayAvrasya Şubesi de Vakıf başkanı Kemal Çelik’e "İnsani Yardım Sertifikası" takdim etti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.