clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
İşte Başakşehir'in yeni Belediye Başkanı
İşte Başakşehir'in yeni Belediye Başkanı
TÜRKİYE / 4 Ekim 2017
Başarılı ve genç siyasetçi Başkan Yasin Kartoğlu'na NAME MEDYA & NAME HABER Ailesi olarak başarılar diliyoruz.
Başakşehir Belediye Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Av.Mevlüt Uysal'dan boşalan Başakşehir Belediye Başkanlığı için seçimini yaptı. AK Parti'nin adayı olan Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu Başakşehir'in yeni Belediye Başkanı oldu. Yasin Kartoğlu, 3.turda 25 oy, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin adayı Abdulhadi Akmugan ise 12 oy aldı.
 
Başakşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu'nu, CHP ise Başakşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Abdulhadi Akmugan'ı aday gösterdi. Seçim gündemiyle toplanan oturumu, Başakşehir Belediye Meclis Başkanı Cüneyt Yılmaz yönetti. Cüneyt Yılmaz, oylama hakkında bilgilendirme yaptı. Ardından adaylar oylama öncesi birer konuşma yaptı.
 
İlk iki turda 3'de 2 çoğunluk çıkmadı
 
Konuşmaların ardından yapılan oylamada ilk iki turda adaylardan 3'de 2 çoğunluğa ulaşan olmadı. Her iki turda da adaylardan Yasin Kartoğlu 25, Abdulhadi Akmugan ise 12 oy aldı.
 
Başkan üçüncü turda seçildi
 
Üçüncü tur oylamada ise yine 25 oy alan Kartoğlu, Başakşehir'in yeni Belediye Başkanı seçildi.
 
Yeni başkanın teşekkür konuşması
 
Yeni Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, böyle bir makama seçilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yasin Kartoğlu, "Görevimi sorumluluk bilinciyle ve layıkıyla yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.
 
Yasin Kartoğlu kimdir?
 
1977 yılında Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece'de yapan Yasin Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı.
 
2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
 
Yasin Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.