clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Hz.Hüseyin Efendimiz zalimin karşısındaki duruşun simgesidir
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Hz.Hüseyin Efendimiz zalimin karşısındaki duruşun simgesidir
TÜRKİYE / 4 Ekim 2017
Dr.Selim Temurci, paylaşıldıkça bereketlenen Muharrem ayı nedeniyle geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı etkinliğine katılarak vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti.
Üsküdar Belediyesi ve AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı nedeniyle binlerce vatandaşa aşure dağıttı.
Paylaşıldıkça bereketlenen Muharrem ayı nedeniyle geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı etkinliğine, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci de katılarak; vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti.
Etkinliğe AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Ecin, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, teşkilat mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.
ZİLLETTEN KAÇANLARA, KORKANLARA YAZIKLAR OLSUN
 
Programda yaptığı konuşmada Aşure Günü olarak bilinen Muharrem ayının 10. gününün sadece İslam tarihinde değil, aynı zamanda insanlık tarihinde de çok önemli hadiselerin yıl dönümü olduğunu ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, "İnancı, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun aşure, kadim medeniyetimizde her zaman birliğimizi ve dirliğimizi temsil etmiştir. Bu sofralar hem anma, hatırlama hem de paylaşma sofralarıdır. Muharrem ayı özel bir aydır. İçinde hicreti ve şehadeti barındıran bir aydayız. Hicret sadece bir terk ediş veya bir beldeden gidiş değildir. Hak ve hakikat ışığını yaymak için çıkılan medeniyet yolculuğudur. İnandığın dava için ve güçlü bir geri dönüş için anandan, ailenden vazgeçmektir. Müslümanlar olarak nefislerimizde hicreti her gün yaşamalıyız. Rabbim iyiliğe hicret etmeyi, hak yolundaki davamıza hicret etmeyi bizlere nasip etsin inşallah. Şehadet medeniyetimizi ayakta tutan en önemli değerlerden biridir. Hz. Hüseyin efendimiz, Muharrem ayının onuncu gününde şehit oldu. 'Zilletten kaçanlara, korkanlara yazıklar olsun' der Hüseyin efendimiz. Kendisi zalimin karşısındaki duruşun simgesidir. Hak'ın, hakikatın ve doğrunun yanında yer almanın gösterildiği yerdir Kerbela.” dedi.
BERABER OLMADIKÇA BU TOPRAKLARDA KERBELALARI BİTİREMEYİZ
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Müminler ancak kardeştirler ve bizler Allah’ın ipine sımsıkı sarılmalıyız. Hak yolundan, kardeşliğimizden vazgeçmemeliyiz. Birbirimizi hoşgörü içinde kucaklamalıyız. Bunu yapamıyorsak, acı olay Kerbela devam ediyor demektir. Nemrutlar aramızda, yezidler ölmedi, firavunlar yaşıyorlar. İçimizde bizi bize kırdırıyorlar. Ordularıyla coğrafyamızda kan ve gözyaşını akıtmaya devam ediyorlar. Akan Müslümanların kanı olunca, onlar yaraları deşmeye devam edecekler. Bizim imtihanımız kendi nefsimizledir, birbirimizledir. Biz bir ve beraber olmadıkça bu topraklarda Kerbelaları bitiremeyiz. Cumhurbaşkanımız bir sözünde şöyle demişti: 'la Şiiyye la Süniyye; İslamiyye İslamiyye’. Kardeşliği ve muhabbeti aramızda hakim kılmak için çalışmalıyız. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeliyiz. Bunu sağlayabilirsek, fitne ve düşmanlıklar ortadan kalkacaktır.”
Teşkilatlar olarak AK Parti davasına sımsıkı sarılmamız gerektiğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, “Hepimizin üzerine vazifeler düşmektedir. Hasbi olarak siyaset yapmalıyız. 2019 seçimleri ülkemiz ve ümmet için çok önemlidir. Bizler İstanbul’da kucaklaşarak, gönüllere girerek çok çalışmalıyız. Cumhurbaşkanımıza layık bir siyaset yürütmeliyiz. Dava adamı olarak, kendimizi partiye adamalıyız. İlçelerimizde AK Parti bayrağını dalgalandırmaya devam etmeliyiz. Bunun yolu da kırgınlıkları kenara bırakıp, birbirimize dava şuuruyla sarılmaktan geçiyor. Üsküdar’ın 2019’da güçlü bir selam vereceğine inanıyorum” diye konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.