bioreklamsol
biosag
bioreklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bu millete aşığız, biz bu milletin dertlisiyiz ve aşık olan, dertli olan bir şeyler yapar, diğerleri yapamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bu millete aşığız, biz bu milletin dertlisiyiz ve aşık olan, dertli olan bir şeyler yapar, diğerleri yapamaz
TÜRKİYE / 9 Ağustos 2017
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde halka hitap etti.
Konuşmasına tüm vatandaşları selamlayarak başlayan Erdoğan, Ali Şükrü Bey'in mekanında vatandaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yola çıkarken bir şey söylemiştik, 'Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz.' demiştik. Hamdolsun 15 yıl geçti, bu 15 yıl içerisinde görevi aldığımız yerden bulunduğumuz yer çok farklı. Artık dünya Türkiye'yi konuşuyor, artık dünyada Türkiye bir idol olmuş durumda. Göreve geldiğimizde 3,4'ü konuşan Türkiye vardı ama şimdi hamdolsun çok yukarılara tırmandık. 3 bin 400'den şimdi 11 bine kişi başına milli gelirin ulaştığı bir Türkiye var." değerlendirmesinde bulundu.
 
Türkiye için "Battı, bitti" denildiğini hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Türkiye'yi öyle aldık, şimdi bu noktaya getirdik. Geziciler çıktı meydana, dolaştılar, zannettiler ki 'Gezicilerle biz Türkiye'yi bitiririz.' Arkasında emperyalist güçler vardı, bu emperyalist güçler onları kullanıyordu. 11 tane, 12 tane ağaç bir yerden sökülüp bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. Halbuki biz iktidarımız döneminde 2,5 milyon ağaç diktik, fidanları konuşmuyorum. Niye? Biz çevreciyiz." 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağaçların yanı sıra 2,5 milyar da fidan diktiklerini belirterek, "Biz bu millete aşığız, biz bu milletin dertlisiyiz ve aşık olan, dertli olan bir şeyler yapar, diğerleri yapamaz." dedi.  
 
MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKMAK LAFLA OLMAZ
 
Eğitim konusundaki gelişmelere de değinen Erdoğan, 74 üniversiteyle göreve başladıklarını, şu anda 184 üniversite bulunduğunu, üniversite bulunmayan il kalmadığını ifade etti.
 
Beşikdüzü halkının, işin inceliğini iyi bildiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "270 bin derslik yaptık mevcut dersliklerin üzerine. Niye? Cehalete karşı savaş yapmak böyle olur da onun için." diye konuştu.
 
En büyük desteklerini milli eğitime verdiklerini kaydeden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Çünkü öğretmenlere ihtiyacımız var. 'Boş ders olmayacak.' dedik. Hatırlayın o eski günleri, bizim öğrencilik yıllarımızda sınıfımızda 75 öğrenci vardı, öyle okuduk. Ama başbakanlığım döneminde bir karar aldık, 'Arkadaşlar biz öğrenci sayısını 30'a indireceğiz.' dedim. Elhamdülillah şimdi tüm Türkiye'de öğrenci sayısı dersliklerde 30'a inmiş vaziyette. 20'li sınıflar da var. Daha iyi olacak, bunu yeterli bulmuyoruz. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak lafla olmaz, icraatla olur."
 
Erdoğan, yeni eğitim öğretimde burs ve kredilerin artacağını belirterek, bu ülkede Batı ile yarışılacağını, üniversitelerde kalitenin yükseleceğini, bunlar için önemli adımlar atılması gerektiğini ifade etti.
 
Erdoğan, sağlıkta gerçekleşen yatırımlara da değinerek, şu anda ülkenin dört bir yanında hastanelerin bulunduğunu, bir taraftan da şehir hastanelerine başlanacağını bildirdi.
 
Yakın zamanda Trabzon'un şehir hastanesi başlanacağını açıklayan Erdoğan, artık Trabzon'un sağlıkta hastane diye bir sorununun kalmayacağını vurguladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, eskiden yurt dışından gelen ilaçlarda bazı sıkıntıların yaşandığını anımsatarak, bunların Sağlık Bakanlığınca ödendiğini kaydetti.
 
Ülkede bulunmayan ve Türkiye'ye yurt dışından gelecek ilacın bedelini devletin ödeyeceğine işaret eden Erdoğan, "Çünkü vatandaşımın 'ilaç yok' diye çile çekmesine göz yumamayız. Bunları bilin, onun için de hakkınızı arayın. Böyle bir şey olduğu anda hemen ilgilileri bu konuda arayacaksınız." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal adaletin gereğini yaptıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:
 
"Şimdi sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. 'Türkiye'de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş.' Ankara'dan çıktın, İstanbul'a kadar yürüdün, senin güvenliğini kim aldı? Sen o yolda yürürken, o kadar vatandaşa zulmettin, senin güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı. Bu hükümet sana o imkanları verdi. Hala 'sözde adalet' derken senin İzmir Büyükşehir Belediye'nde grevler var, orada işçiler adalet arıyor. Sen git orayı hallet, sen orayı hallet de ondan sonra 'adaleti' konuşalım." 
 
YAZIKLAR OLSUN SANA
 
Adaletin duygusal ve hissi olmadığını, yürek ve sorumluluk istediğini belirten Erdoğan, "İşte biz bununla bu yoldayız. Öyle kalkıp FETÖ'cüyü korumak için, PKK'yı korumak için, DEAŞ'ı korumak için eğer sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan, yazıklar olsun sana. Zaten yanında gezenler de belliydi. Biliyorsunuz 'hastayım' diye yargı onları bıraktı. Hasta olan yürüyor. Nasıl oluyor bu iş? Bunları iyi tanıyalım." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde Karadeniz sahil yolunun yüzde 35 olduğunu, şimdi bitirdiklerini ama bunun yeterli olmadığını ifade etti.
 
Karadeniz bölgesine yapılan yatırımlara değinen Erdoğan, 25 olan havalimanı sayısının 55'e çıktığını anlattı.
 
Erdoğan, ekonomide tırmanışın başladığına da işaret ederek, şöyle devam etti:
 
"Geçenlerde güneş enerjisiyle ilgili bir ihale yapıldı, pik yaptı. Arkasından rüzgar enerjisiyle ilgili yine bir ihale yapıldı, bin megavatlık bir ihaleydi, herkes 'bundan bir şey çıkmaz' derlerken, 8 uluslararası şirket, 4 tanesi Alman'dı. İhale hakikaten dünyada bir rekor oldu, rekor seviyede bu ihaleyle inşallah bittiğinde elektrik ücretleri de aşağı doğru inecek. 
 
İstanbul'da, Japonlarla Türk firması arasında şehir hastanelerinde bir ihale yaptık. Çok enteresandır, Japonlar bu ihaleye geldiler, katıldılar ve çok ilginçtir 1,5 milyar dolar buraya kredi temini oldu. 2 bin 500 yataklı bir dev hastane İstanbul'da yapılacak. Hani gelmiyorlardı? Bak, nasıl geldi. Türkiye'nin yurt dışındaki kredisi gayet iyi. Bakmayın, Almanlar böyle sallayıp duruyor. Varsın sallasınlar. Onlar da yanlışlarını anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak. Çünkü biz, Almanlara bir şey yapmadık ama ne yazık ki Almanlar son dönemde istikameti kaybettiler. Niye? Ekim ayında seçim var, o seçimlerden dolayı birisi bir tarafa vuruyor, birisi bir tarafa. Nereye vurursanız vurun biz, dümdüz gidiyoruz."
 
KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARI NE NUMARALAR ÇEKTİLER BİZE
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşikdağı'na çıktığını belirterek, oraya yapılan teleferiği herkesin gelip görmesi gerektiğini, teleferiğin ilçeye modernizmi getireceğini ve kısa zamanda da biteceğini aktardı.
 
"Attığımız, atacağımız adımlar var." diyen Erdoğan, vatandaşların dualarını ve gayretlerini beklediğini vurguladı.
 
Türkiye'nin yeniden toparlanmayla ihracatını, 150 milyar dolara çıkardığını bildiren Erdoğan, "Büyümeyi ilk çeyrekte yüzde 5'e çıkardı, daha fazla olacak. Merkez Bankamızdaki rezerv yeniden yüzde 7'yi buldu. Daha fazla olacak. Biz kendimize inanıyoruz, güveniyoruz." diye konuştu.
 
Borsa İstanbul'un rekor üstüne rekor kırdığını belirten Erdoğan, "Kredi derecelendirme kuruluşları ne numaralar çektiler bize. Ne demiştim onlara 'siyaset yapmayın, dürüst olun.' En sonunda onların dedikleri tutmadı, bizim dediğimiz oldu. Niye? Bu milletle bunlar olur, ben milletime inanıyorum, güveniyorum, milletimi Allah için seviyorum. Bu işi de başaracağız diyorum." değerlendirmesinde bulundu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.